Straujiem soļiem ir atnākusi jaunā 2021. gada Pasaules rallija čempionāta, jeb WRC sezona. Vēl decembrī aizvadījām vienu no sīvākajām cīņām par titulu, kur septīto reizi karjerā par čempionu tika kronēts Sebastiens Ožjē, taču jau no šodienas kopvērtējums tiek nolikts pa nullēm un sāksies jauna cīņa, par pasaules labākās rallija ekipāžas godu.

Kas jauns mūs sagaida jaunajā sezonā? Šogad ir paredzēti 12 ralliji, ja vien pasaules situācijas dēļ netiks ieviestas papildus izmaiņas. Kā vienmēr, sezona sākas ar leģendāro Montekarlo ralliju. Tālāk seko jau pirmās korekcijas – Zviedrijas rallijs tika atcelts, taču tā vietā kalendārā ir nokļuvis Arktiskais Somijas rallijs Lapzemē. Šis būs vistālāk uz ziemeļiem esošais rallijs WRC vēsturē. No citiem jaunumiem jāpiemin trešais posms Horvātijā, Kenijas Safari rallijs, kuram vajadzēja notikt jau pērn, ar divu gadu līgumu atgriežas arī Igaunijas posms, augustā iecerēts Beļģijas rallijs, kurš ļoti īsu laiku pavīdēja arī pērnajā kalendārā, bet sezona noslēgsies Japānā, kurai arī vajadzēja WRC kalendārā atgriezties jau pērn.

Kalendārs

Pērn piedzīvojām arī milzīgas izmaiņas pilotu tirgū, kuras uzsāka “Citroen” aiziešana no galvenās klases. Šogad komandu sastāvi paliek gandrīz tādi paši kā pērn. Ļoti negaidīti, tieši pirms Montekarlo rallija, savu stūrmani spiests mainīt bija Tjerī Noivils. Beļģu ekipāža neesot spējuši sadalīt līguma summas, kā rezultātā Nikolā Žilsolu nomainīs Martijns Vidage. Otra pastāvīgā “Hyundai” ekipāža joprojām būs igauņi Ots Tanaks un Martins Jarveoja. Trešo mašīnu dalīs Sordo, Brīns. Ar “2C Competition” komandas “Hyundai” WRC automašīnu pilnu sezonu aizvadīs arī Pjērs Luī Lubē. “Toyota” sastāva vienīgā izmaiņa ir jauns komandas boss – četrkārtējo WRC čempionu Tomiju Makinenu aizvieto visu laiku pieredzējušākais WRC braucējs soms Jari Mati Latvala. Pilnu sezonu aizvadīs Ožjē, Evansa, Rovanperas un Katsutas ekipāžas. “M-Sport” komanda, pēc finansiāli ļoti smaga gada, spiesta samazināt savu sastāvu. Vienīgais pilna laika braucējs šogad būs Gass Grīnsmits, kurš komandā startē pats par saviem līdzekļiem. Otru mašīnu dalīs jaunais franču talants Adriens Furmo, kā arī soms Tēmu Suninens, kurš atgriežas pie sava bijušā stūrmaņa Miko Markulas. Diemžēl šogad uz starta neredzēsim Esapeku Lapī, kuram pērn algu maksāja “Citroen”, taču par savu naudu nav gatavs startēt.

Tehniskajā ziņā jaunums šosezon ir jauns riepu piegādātājs. “Michelin” riepas aizvietos “Pirelli”, kas būs jauns izaicinājums visiem braucējiem un komandām. Šis gads būs arī noslēdzošais ļoti aizraujošajām WRC mašīnām. Pēc 25 gadiem rallija augstākās klases statusā, tās tiks aizvietotas ar “Rally 1” klasi. Galvenās tehniskās atšķirības būs hibrīdpiedziņa, kā arī cauruļu rāmis ar mērogotām šasijām. Tas ļaus ražotājiem uz starta izlikt samazināta mēroga versijas saviem ielas modeļiem.

Pērn redzējām vienu no ciešākajām sezonām sporta vēsturē, kad pēdējā posmā par čempiona titulu cīnījās četras ekipāžas. Vai Ožjē izdosies savā pēdējā sezonā izcīnīt astoto čempiona titulu, vai Evansam izdosies revanšēties par pērno sezonu, vai čempiona tituls atgriezīsies pie Tanaka? To visu uzzināsim visa gada garumā. Lasiet katra posma apskatus F1.LV un turiet īkšķus par saviem favorītiem!