Pēc pusotra gada rehabilitācijas motorsporta apritē atgriezīsies Huans Manuels Korrea, kurš noslēdzis līgumu ar “ART Grand Prix” vienību dalībai FIA Formula 3 čempionātā.

Ekvadorā dzimušais amerikānis Huans Manuels Korrea bija viens no talantīgākajiem jaunajiem braucējiem pasaulē. 20 gadu vecumā viņš jau varēja lepoties ar diviem pjedestāliem F2 sacīkstēs un vietu “Alfa Romeo” jauno braucēju programmā. Visi plāni piepeši pajuka 2019. gada 31. augustā…

Sacensībās Spa trasē Korrea bija iesaistīts šaušalīgā sadursmē, kurā dzīvību zaudēja viņa konkurents Antuāns Ubērs. Korrea piedzīvoja 70G smagu triecienu, pamatīgi sadragājot kājas. Viņa pirmā operācija labās pēdas ‘rekonstruēšanai’ aizņēma 17 stundas, taču vēl pirms tās Korrea cīnījās par savu dzīvību, kad viņam konstatēja akūta respiratorā distresa sindromu (ARDS). Vairāk kā gadu sportists pavadīja ratiņkrēslā, cenšoties atgūt spēju staigāt, tomēr sapnis par formulām nekur nebija zudis.

Pat pēc tik smagām traumām Korrea spēja saņemties un atgriezties. Šosezon viņš piedalīsies Formula 3 čempionātā “ART Grand Prix” komandas sastāvā, kur viņa komandas biedri būs Frederiks Vesti un Aleksandrs Smoljars. Pērn “ART Grand Prix” komandu ieskaitē sasniedza trešo vietu, taču vēl senākā pagātnē tā palīdzēja GP3 titulu izcīnīt tādiem braucējiem kā Estebanam Gutjeresam, Valteri Botasam, Estebanam Okonam, Šarlam Leklēram, Džordžam Raselam un jau pieminētajam Antuānam Ubēram.

Pirmkārt, esmu ļoti priecīgs, ka varu atgriezties pēc visa, kam izgāju cauri. Esmu ļoti pateicīgs “ART Grand Prix”. Viņu uzticēšanās man nozīmē ļoti daudz, atgriežoties apritē. F3 būs pārejas gads. Mans sapnis joprojām ir sasniegt F1 un šis ir pirmais solis, lai atgrieztos. Līdz mērķiem vēl ir kāds laiciņš, jo mani gaida smags darbs. Pusotru gadu neesmu braucis ar mašīnu, līdz ar to daudz kas jāapgūst. Sākšu sezonu ar atvērtu prātu. Neradīšu sev spiedienu. Centīšos paveikt visu pēc iespējas labāk. Darīšu to, ko mīlu un tā jau ir uzvara,” norāda 21 gadu vecais Korrea.

FIA Formula 3 2021. gada sezonas kalendārs

Nr.Trase1. brauciens2. brauciens
1Sakira, Bahreina19. marts20. marts
2Imola, Itālija23. aprīlis24. aprīlis
3Barselona, Spānija21. maijs22. maijs
4Silverstona, Lielbritānija2. jūlijs3. jūlijs
5Red Bull trase, Austrija9. jūlijs10. jūlijs
6Hungarorings, Ungārija30. jūlijs31. jūlijs
7Spa, Beļģija27. augusts28. augusts
8Zandvorta, Nīderlande3. septembris4. septembris
9Monca, Itālija10. septembris11. septembris