Bahreinas Grand Prix smagus apdegumus guvušais Romēns Grožāns šosezon atgriezīsies autosacīkšu apritē, piedaloties aizokeāna populārajā IndyCar čempionātā.

Romēns Grožāns noslēdzis līgumu ar “Dale Coyne Racing” komandu un piedalīsies sacensībās, kas nenotiek ovālos. Līdz ar to 34 gadus vecais francūzis startēs 13 no 17 šogad paredzētajos posmos.

Man bija dažādas iespējas šai sezonai, bet došanās uz IndyCar čempionātu bija mana primārā izvēle, lai gan joprojām neesmu gatavs braukt ovālos. IndyCar ir ļoti līdzīgs spēku samērs salīdzinājumā ar manu šī brīža karjeras pieredzi. Atgriezties cīņās par pjedestāliem un uzvarām būs aizraujoši,” stāsta Grožāns.

“F1LV

Pagaidām nav zināms, kurš ieņems Grožāna vietu sacīkstēs Indianapolisā, Teksasā un Madisonā, kā arī kurš braucējs kļūs par viņa komandas biedru. Dalīt vietu diviem braucējiem atkarībā no sacīkšu veida nav retums – šogad “Chip Ganassi Racing” noslēgusi līgumu ar NASCAR leģendu Džimmiju Džonsonu parastajām un ielu trasēm, bet vecmeistaru Toniju Kanānu ovāliem, kamēr “Ed Carpenter Racing” pēc identiska principa vietu dalīs Konors Deilijs un Eds Karpenters.

“Dale Coyne Racing” komanda IndyCar startē kopš 2008. gada un šai laikā izcīnījusi 6 uzvaras. Pērn vienīgo pjedestālu komandai atnesa debitants Alekss Palou, izcīnot 3. vietu Road of America trasē, bet Santino Feruči sasniedza 4. vietu Indianapolisas 500 jūdžu braucienā.

Romēns Grožāns aizvadīja ļoti spožu karjeru junioru formulās, tomēr F1 čempionātā pie “Renault” un “Lotus” stūres līdz uzvarai neizdevās aizlauzties, neraugoties uz 10 goda pjedestāliem. 2016. gadā Grožāns pievienojās čempionāta jaunpienācējiem “Haas” komandai. Piecu gadu laikā augstāk par 4. vietu finišēt neizdevās. Vienība jau bija paziņojusi, ka neturpinās sadarbību ar Grožānu 2021. gadā vēl pirms šaušalīgās avārijas Sakiras trasē.

2021. gada IndyCar sezonas kalendārs

Nr.SacīkstesVeidsVieta, ŠtatsDatums
1Honda Indy Grand PrixTraseBirmingema, Alabama18. aprīlis
2Firestone Santpītersburgas Grand PrixTraseSantpītersburga, Florida25. aprīlis
3Teksasas 300 jūdzesOvālsFortvorta, Teksasa1. maijs
4Genesys 300 jūdzesOvālsFortvorta, Teksasa2. maijs
5GMR Grand PrixTraseSpīdveja, Indiana15. maijs
6Indianapolisas 500 jūdzesOvālsSpīdveja, Indiana30. maijs
7Chevrolet Detroitas Grand Prix ITraseDetroita, Mičigana12. jūnijs
8Chevrolet Detroitas Grand Prix IITraseDetroita, Mičigana13. jūnijs
9REV Group Grand Prix Road AmericaTraseElkhartleika, Viskonsīna20. jūnijs
10Honda Indy 200 jūdzesTraseLeksingtona, Ohaio4. jūlijs
11Honda Indy TorontoTraseToronto, Ontario11. jūlijs
12Mūzikas pilsētas Grand PrixTraseNešvila, Tenesī8. augusts
13Tiks precizētsTraseSpīdveja, Indiana14. augusts
14Bommarito Automotive Group 500 jūdzesOvālsMedisona, Ilinoisa21. augusts
15Portlendas Grand PrixTrasePortlenda, Oregana12. septembris
16Firestone Monterejas Grand PrixTraseMontereja, Kalifornija19. septembris
17Acura Longbīčas Grand PrixTraseLongbīča, Kalifornija26. septembris