Foto: VCO Esports

“Honda” komanda paziņojusi, ka seškārtējais MotoGP čempions Marks Markess tomēr nepiedalīsies sezonas pirmajā posmā Katarā. Spāņu motociklists pirms gada sacensībās Heresā guva smagu rokas traumu, kuras ārstēšana prasījusi vairāk laika kā plānots. Markess ir pārcietis trīs operācijas. Nākamā medicīniskā pārbaude ieplānota 12. aprīlī, kas viesīs lielāku skaidrību par Markesa potenciālo atgriešanās laiku. Katas Grand Prix viņu aizstās Stefans Bradls.


Viena no savas paaudzes spožākajām autosportistēm Sofija Florša šogad papildus dalībai WEC čempionātā, piedalīsies arī populārajās DTM sacīkstēs. 20 gadus vecā braucēja panākusi vienošanos ar “Abt Sportsline” komandu un sēdīsies pie “Audi R8 LMS Evo” stūres. Viņas komandas biedri būs 2013. gada čempions Maiks Rokenfellers un ADAC GT Masters divkārtējais čempions Kelvins van der Linde. Florša būs pirmā sieviete DTM čempionātā kopš Rahelas Frejas 2012. gadā.


“F1LV

Uz autosporta skatuves parādīsies vēl viens Fitipaldi. Divkārtējā F1 čempiona Emersona Fitipaldi 14 gadus vecais dēls Emersons Jr. pārsēdīsies no kartinga uz Dānijas F4 formulu. Lai gan Dānijas F4 čempionāts neskaitas tik prestižs kā atbilstoša līmeņa Vācijas un Itālijas čempionāti, vecuma ierobežojumi ir mazliet brīvāki. Šādu pašu apstākļu vadīta pērn tieši Dānijā savu formulu karjeru uzsāka talantīgā japāniete Juju Noda. Šobrīd junioru formulās startē arī Emersona Fitipaldi mazdēli Pietro un Enzo.