Līdz ar F1 sezonas sākšanos, Sakiras trasē aizvadīts pirmais posms arī Formula 2 čempionātā, kur jaunie censoņi cenšas apliecināt savas prasmes un pierādīt piederību motorsporta elitei.

Šogad mazliet pamainījies čempionāta formāts. Nedēļas nogale sastāv no trim sacīkstēm. Kvalifikācijā noskaidro starta kārtību pēdējam braucienam, kas ir garākais. Tajā arī iespējams pacīnīties par 25 punktiem, kamēr sestdien notiekošajās sprinta sacīkstēs uzvarētju apbalvo ar 15 punktiem. Pirmajam braucienam kvalifikācijas 8 ātrākie braucēji startē apgrieztā secībā, bet otrajā braucienā labāko desmitnieks no 1. sacīkstes rezultātiem startē apgriezti iegūtajai vietai.

Pirmajā braucienā igauņa Juri Vipa komandas biedrs Liams Lovsons veica ievērojami labāku startu par pirmajā rindā esošajiem Teo Poršēru un Deividu Bekmanu, nonākot brauciena vadībā. Lielisku ātrumu demonstrēja indietis Jehans Daruvala. Pēdējos apļos viņš noķēra Lovsonu, tomēr ar mazāk nodeldētām riepām nespēja atrast ceļu garām Lovsonam un samierinājās ar otro vietu. Kādu brīdi izskatījās, ka debijas sacīkstēs francūzietis Poršērs tiks uz pjedestāla, taču tehniskas ķibeles lika viņam izstāties. Līdzīgs liktenis piemeklēja Markusu Armstrongu, kamēr Ričardu Veršoru jau pirmajā aplī izsita Daniels Tiktums.

Arī otrajā braucienā Tiktums pamanījās iekulties nepatikšanās jau startā, saduroties ar Robertu Švarcmanu cīņā par 3. vietu. Abi tā rezultātā izstājās. Priekšā visiem atradās Juri Vips un Lirims Zendeli. Guanju Žou apdzina abus līderus, turklāt Zendeli pēc cīņas ar Kristianu Lundgardu palika ar cauru riepu. Par šo incidentu dāņu braucējs saņēma 10 sekunžu sodu. 8 apļus pirms finiša Felipe Drugovičs un Liams Lovsons sadūrās cīņā par trešo vietu.

Trasē devās drošības mašīna. “Uni Virtuosi” piloti Žou un Drugovičs palika trasē, kamēr vairums braucēju iebrauca boksos, lai tiktu pie jauna riepu komplekta. Sacīkstēm atsākoties, Vips atradās piektajā pozīcijā, priekšā Lundardam un Oskaram Piastri. Vēl četrus apļus pirms finiša otrajā vietā atradās no pēdējās pozīcijas startējušais Armstrongs. Pitstopa veicēji gan ātri vien tika ar viņu galā. Divus apļus pirms finiša tehniskas ķibeles piemeklēja Vipu.

Iebraucot starta finiša taisnē pirms pēdējā apļa vadībā atradās Žou, bet Piastri un Lundgards sekoja cieši aizmugurē. Piastri apdzīšanas mēģinājums rezultējās ar to, ka Lundgards paspraucās garām abiem. Nākamajā taisnē Piastri izdevās izstumt Lundgardu un pārņemt vadību. Žou uz brīdi pakāpās uz otro vietu, tomēr Lundgards spēja viņu apdzīt un finišēt otrajā vietā. Pēc 10 sekunžu soda piešķiršanas Lundgards nonāca 9. vietā uzreiz aiz punktiem un uz goda pjedestāla nekāpa. “ART Grand Prix” komanda protestēja, norādot, ka Lundgards izcietis sodu pitstopa laikā, kad trasē devās drošības mašīna. Komanda tika uzklausīta un Lundgardam tika atgriezta otrā vieta.

Dramatiska izvērtās arī svētdienas galvenā sacīkste. Pole position ieguvējs Guanju Žou pirmajā aplī piekāpās gan Lundgardam, gan komandas biedram Drugovičam. Pēc īsas drošības mašīnas fāzes Žou pazaudēja vēl divas pozīcijas. Ķīnietis sāka sacīkstes ar cietāka sastāva riepām, lai gūtu priekšrocības brauciena otrajā pusē. Lundgards bija pirmais no līderiem, kurš devās boksos. Apli vēlāk sekoja arī Drugovičs, bet abi piekāpās Oskaram Piastri, kuram paveicās, jo viņa pitstopa laikā aktivizējies ugunsdzēšamais aparāts Džanlukas Petekofa mašīnā izraisīja virtuālās un mirkli vēlāk arī reālās drošības mašīnas fāzi. Tās laikā pitstopu veica arī Armstrongs un piepeši līderu grupa bija sajaukta kājām gaisā – vadībā Armstrongs, aiz viņa Piastri un Veršors.

Cietākās riepas pēdējos apļos bija ievērojami ātrākas, sniedzot Žou lieliskas izdevības atgūt zaudēto un noķert arī jauno līderi Veršoru. Abiem līderiem tuvojās sekotāju grupa – Piastri, Tiktums un Lovsons. Jau trešo braucienu pēc kārtas Tiktums pamanījās piedzīvot sadursmi, kuras rezultātā no cīņas izstājās Piastri. Pēdējos apļos gan viņam, gan Lovsonam izdevās apdzīt Veršoru un nodrošināt iespēju kāpt uz pjedestāla kopā ar uzvarētāju Žou. “ART Grand Prix” braucējiem drošības mašīnas fāze nenāca par labu – Armstrongs finišēja piektais, bet Lundgards palika bez punktiem. Desmitniekā neiekļuva arī Juri Vips, līdz ar to igaunim šonedēļ tā arī neizdevās iegūt punktus.

Līdz nākamajam Formula 2 posmam jāpaciešas gandrīz 2 mēneši, jo tas no 20. līdz 22. maijam notiks Monako trasē.

Uzvara Žou ļāva noslēgt nedēļas nogali ar vadību čempionāta kopvērtējumā. Ķīnietis Bahreinā tika pie 41 punkta. Viņa tuvākie sekotāji ir Lovsons (30), Daruvala (28), Piastri (23), Tiktums (19) un Veršors (18).