“Red Bull” junioram igaunim Juri Vipam pagaidām ļoti neveiksmīgi aizvadīts pirmais čempionāta posms Bahreinā – pats pilots to noraksta uz neveiksmēm.

Piektdien Juri Vips kvalifikācijā uzrādīja augsto 5.vietu, tomēr saņēma diskvalifikāciju par “Hitech Grand Prix” komandas tehnisko pārkāpumu – mašīnas grīdas priekšdaļas vertikālās sekcijas neatbilda noteikumiem.

Pēc starta no pēdējās vietas pirmajā sacīkstē igaunis spēja pakāpties līdz pat 10.pozīcijai, kas viņam 2.sacīkstē deva pirmo starta pozīciju un lieliskas iespējas reabilitēties.

“F1LV

Vips bija ceļā uz uzvaru pēc tam, kad drošības mašīnas laikā uzlika mīkstākā sastāva riepas un noķēra līderi Guanju Žū, kurš bija palicis trasē un ar nodilušām riepām un nespētu aizsargāt savu pozīciju no igauņu pilota uzbrukumiem.

Toemēr līdz pašam uzbrukumam tā arī nenonāca, jo “Hitech” komandas formulai sākās problēmas ar transmisijas sistēmu un Vips nespēja pārslēgties uz zemākiem pārnesumiem, kā rezultātā tika sasniegts finišs 16.pozīcijā.

“Es nezinu, ko esmu izdarījis, lai izsauktu uz sevi šādas neveiksmes,” paziņoja Vips. “Vēl viena sacīkste šodien ir priekšā un plāns ir iet uz visu banku.”

Pēdējā no trim Formula 2 sacīkstēm tiks aizvadīta 13:50 pēc LV laika un Vips atkal startēs no pēdējās pozīcijas. Kamēr Vips nav guvis punktus, čempipnāta vadībā pēc divām sacīkstēm ar 21 punktu ir Oskars Pjastri, kuram seko cits “Red Bull” juniors Jehans Daruvala ar 20 punktiem.