Foto: Kym Ilman

Par iespaidīgāko mirkli Emīlijas-Romanjas Grand Prix kļuva Valteri Botasa un Džordža Rasela sadursme, kā rezultātā sacīkstes uz brīdi pat nācās apturēt. Pēc finiša abiem ir savs viedoklis par notikušo.

Redzēju viņu braucam pa taisni. Tad pamanīju, ka viņš pavirzās pa labi. No atkārtojumiem redzēju, ka atstāju viņam tik daudz vietas, ka tur varētu satilpt divas mašīnas, taču viņš nenovaldīja savu formulu un ietriecās manī, ar ko viss beidzās,” vēlāk situāciju komentēja Valteri Botass.

Vaicāts par Džordža Rasela reakciju, Botass norāda: “Es nezinu, ko viņš gribēja, jo bija skaidri redzams, ka tā ir viņa kļūda. Nebiju apmierināts ar viņa rīcību, taču kā ir, tā ir.” Uzreiz pēc izkāpšanas no formulas, Rasels devās pie Botasa, uzsitot par viņa ķiveri, uz ko “Mercedes” braucējs atbildēja ar vidējā pirksta parādīšanu.

Džordžs Rasels vēlāk atklāja, ka piegājis pie Botasa, lai pavaicātu, vai viņš centies nogalināt abus braucējus. Šis komentārs izprovocējis Botasu uz vidējā pirksta parādīšanu. “Galu galā tas bija neveiksmīgs incidents. Tu esi tiesīgs aizstāvēt savu pozīciju, taču, braucot ar 330 km/h ātrumu, ir jāņem vērā ātrums un apstākļi, kad tu to dari. Esmu saskumis par komandu. Viņi bija pelnījuši ko vairāk šodien.

Abi braucēji līdz sadursmei cīnījās par devīto pozīciju. Botasa gadījumā šī bija ļoti neveiksmīga sacīkste, jo bez liekiem incidentiem viņš līdz tam bija nonācis jau apli aiz līdera, vēlreiz apliecinot savu bezspēcību cīņās par slapju trasi. Tikmēr “Williams” šai posmā demonstrēja lielisku progresu kvalifikācijā, bet sacīkstēs pēc komandas biedra Latifi avārijas, Raselam bija iespēja sasniegt “Williams” labāko rezultātu trīs sezonu laikā.

Zīmīgi, ka Rasels un Botass šosezon cīnās, lai pierādītu sevi un nākamgad startētu “Mercedes” komandas sastāvā. Nav izslēgts, ka pēc gada viņi pat varētu būt komandas biedri.