Foto: Williams Racing

Pagājušajā nedēļā Imolā “Williams” braucējs Džordžs Rasels nonāca neapskaužamā situācijā – piedzīvoja sadursmi ar “Mercedes” formulu, kas varētu kļūt par viņa pārstāvēto komandu jau nākamgad.

Uzreiz pēc avārijas kaislības sita augstu vilni un abi braucēji notikušajā vainoja viens otru, tomēr pavisam drīz Rasels sociālajos tīklos publicēja atvainošanos par savu rīcību pēc avārijas, kad viņš manāmi nikns pieskrēja pie Valteri Botasa, lai izskaidrotos par radušos situāciju.

Notikušais nesaspīlēs manas attiecības ar “Mercedes”. Es aprunājos ar viņiem un mēs abpusēji saprotamies. Skaidrs, ka es īpaši nepievēršu tam, ar kādu mašīnu cīnos trasē. Manevrs bija ceļā. No taisnes bija veiktas tikai trīs ceturtdaļas. Ja asfalts nebūtu mazliet mitrs, tas būtu viegls manevrs. Tai vietā, kur izbraucu blakus, nebija mitrs. Vienkārši trase veda mazliet pa kreisi, bet es tiku iespiests labajā pusē, kur asfalts bija slapjš,” skaidroja Rasels, kurš ir “Mercedes” rezerves braucējs un viens no galvenajiem kandidātiem uz Luisa Hamiltona vai Valteri Botasa vietu nākamsezon.

Rasels arī izskaidroja iemeslu, kādēļ viņš sadursmē vainoja Botasu: “Braucēju vidū ir džentelmeņu vienošanās, ka gadījumos, kad ar DRS palīdzību tuvojas ātrāka mašīna, netiek veiktas straujas kustības ar stūri. Kustības bija nelielas, taču, kad brauc ar 220 jūdzēm stundā (350 km/h) un esi par 30 jūdzēm ātrāks, tad tam ir milzu nozīme.

Valteri Botasam, protams, ir citāds redzējums uz jaunievēlētā braucēju asociācijas prezidenta izteikumiem: “Es neveicu nekādus straujus manevrus. No viņa on-board kameras ir skaidri redzams, ka es atstāju vietu. No savas puses visu paveicu tīri. Skaidrs, ka aizstāvēšu savu pozīciju un nedošu viņam vietu. Kad sacenšos, es respektēju. Šo situāciju redzu atšķirīgi no viņa. Viņš zināja, ka tur būs slapjš, jo brauca tur apli pēc apļa. Es arī to zināju un ar slikiem tur nevarēja braukt, bet viņš vienalga turp devās. Tā bija viņa izvēle turp braukt. Es aizsargāju pozīciju. Nevirzīšos tikai, lai dotu viņam sauso trajektoriju.

Līdz sadursmes brīdim abiem braucējiem bija vērojams diametrāli pretējs sniegums – Raselam šī bija retā iespēja atvest “Williams” komandai punktus, kamēr Botass jau atkal mainīgos apstākļos netika galā ar riepu sasildīšanu un atradās krietni zemākās pozīcijās, kā pieklātos redzēt “Mercedes” braucēju.