Pamatīgus motorsporta svētkus Igaunijai sagādājis “Red Bull” braucēju akadēmijas zvaigzne Juri Vips, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas Formula 2 sacīkstēs, kas ierasti jaunajiem braucējiem ir pēdējais solis pirms nonākšanas F1 čempionātā.

Vakardien jau ziņojām par Juri Vipa karjeras pirmo F2 uzvaru sprinta braucienā, tomēr galvenais brauciens ar visvairāk pieejamajiem punktiem notika šodien. Kvalifikācijā Vips sasniedza otro labāko rezultātu, piekāpjoties vienīgi komandas biedram Liamam Lovsonam.

Igauņa un jaunzēlandieša cīņās startā Vips izrādījās pārāks un izmantoja iekšmalas priekšrocības, lai nonāktu vadībā. Turpat aizmugurē Teo Puršērs centās izmantot “Hitech GP” braucēju cīņu un pakāpties uz otro pozīciju. Lovsons veica ļoti agresīvu manevru, strauji dodoties uz trases labo pusi. Puršērs tika izspiests tik tālu, ka aizmugurē esošais Oskars Piastri apdzina Puršēru un pāris pagriezienus tālāk sekmīgi uzbruka arī Lovsonam. Puršērs tikmēr nonāca burzmā un izstājās pēc sadursmes ar Danielu Tiktumu un Markusu Armstrongu.

Trasē devās drošības mašīna. Sacīkstēm atsākoties Lovsons atguva otro vietu, taču tiesneši nolēma viņam piešķirt 10 sekunžu sodu par pirmā apļa manevru. Vips uz kādu brīdi bija drošībā. Igauņu braucējs devās obligātajā pitstopā pie pirmās izdevības. Lai gan Piastri uz brīdi tika viņam garām, Vips atguva pozīciju, turklāt Piastri saņēma 5 sekunžu sodu par nedrošu izbraukšanu no boksiem.

Ilgāku laiku vadībā atradās Tiktums, kurš pēc pirmā apļa piespiedu pitstopa bija izvēlējies alternatīvu stratēģiju un obligāto pitstopu veica tikai dažus apļus pirms finiša. Starta avārijas rezultātā Tiktums saņēma 10 sekunžu sodu, taču vienalga pamanījās finišēt punktu zonā.

Pēdējos apļos Piastri noķēra Vipu, taču apdzīšanas manevru nemēģināja veikt. Trešajā vietā braucošais Piastri komandas biedrs “Prema” sastāvā Roberts Švarcmans atradās pārāk tālu aizmugurē, līdz ar to Piastri piešķirtais sods nemainīja vietu izkārtojumu.

Čempionāta kopvērtējumā vadību saglabā Guanju Žou (78 punkti). Viņam seko Piastri (75), Švarcmans (66), Vips (63), Tiktums (60), Puršērs (55).

Šis bija trešais no šosezon paredzētajiem astoņiem posmiem. Nākamais 17. un 18. jūlijā risināsies Silverstonas trasē, Lielbritānijā. Līdz tam junioru formulu mīļotājiem būs iespēja vērot Formula 3 sacīkstes Francijā un Austrijā.