Šodien oficiāli apstiprināts, ka sadarbība starp vienu no F1 senākajām komandām “Sauber” un itāļu autoražotāju “Alfa Romeo” pagarināta līdz 2024. gada sezonas izskaņai.

Lai gan Kimi Raikonena un Antonio Džiovinaci formulas rotā “Alfa Romeo” zīmols, komanda ir saglabājusi sastāvu un bāzi no laikiem, kad tā bija privātā vienība, startējot zem tās radītāja Pītera Zaubera radītā “Sauber” brenda. Sadarbība ar “Alfa Romeo” tika uzsākta 2018. gadā.

Līguma pagarināšana nozīmē, ka arī turpmākās 3 sezonas “Ferrari” būs iespēja vismaz vienu vietu komandā piešķirt tās jauno braucēju akadēmijas pārstāvim. Šobrīd šo lomu pilda harizmātiskais itālis Antonio Džiovinaci, taču viņa sasniegtie rezultāti pagaidām nav pārliecinājuši pietiekami, lai jau tagad piešķirtu līgumu uz nākamo sezonu. Kandidātu loks ir ļoti plašs, starp viņiem arī Miks Šūmahers, Kalums Ailots un Roberts Švarcmans.

Pēdējos gados pirms sadarbības uzsākšanas ar “Alfa Romeo” kompāniju, Monišas Kaltenbornas vadībā “Sauber” bija kļuvusi par čempionāta vājāko komandu, taču jaunas dvesmas, piesaistot jauno vadītāju Frederiku Vasūru un pieredzējušo braucēju Kimi Raikonenu, palīdzējis “Alfa Romeo” komandai nonākt priekšā “Williams” un “Haas”.

Līgums uz 2022. gada sezonu pagaidām nav ne Raikonenam, ne Džiovinaci. Abi braucēji šosezon izcīnījuši 1 punktu un kopvērtējumā dala 15. vietu, kamēr “Alfa Romeo” konstruktoru kausā šobrīd atrodas 8. pozīcijā.