Makss Verstapens svētdien Lielbritānijas GP sāks no pirmās pozīcijas, pateicoties šodien izcīnītajai uzvarai visu laiku pirmajā sprinta braucienā.

Verstapens virsroku guva jau startā, pārliecinoši tiekot garām Hamiltonam. “Mercedes” braucējs veica vairākus revanša mēģinājumus, taču tie nebija sekmīgi. Tālāk aizmugurē Valteri Botass startēja ar mīkstāka sastāva riepām, taču pirmajos apļos līderus nespēja apdraudēt.

“F1LV

Ar mīkstākajām riepām bez Botasa startēja vēl vienīgi “Alpine” braucēji. Tā izrādījās pareizā stratēģija – Alonso veica superstartu un jau pirmajā aplī pakāpās no 11. uz 5. vietu, tiekot garām vairākiem principiāliem sāncenšiem. Arī Okons ieguva vairākas pozīcijas.

Par galveno zaudētāju kļuva Karloss Saincs. Pēc saskaršanās ar Rasela “Williams” formulu, spānis izbrauca no trases un atgriezās tajā priekšpēdējā vietā. Līdz finišam “Ferrari” braucējs spēja pakāpties līdz 11. vietai.

Otrs neveiksminieks bija Serhio Peress. Sacīkšu vidū, braucot aiz Norisa, “McLaren” formulas radītais turbulentais gaiss lika Peresam izslīdēt. Par mata tiesu izvairījies no barjerām, Peress atgriezās trasē priekšpēdējā vietā, taču īsi pirms finiša izstājās, lai “Red Bull” mehāniķi varētu iegūt iespēju piestrādāt pie viņa mašīnas.

Brauciena otrajā pusē mīkstās riepas nodila straujāk, līdz ar to Alonso zaudēja tempu. Viņam garām tika abi “McLaren” braucēji, taču finišs 7. vietā ļāva pakāpties par četrām pozīcijām pēc piektdienas kvalifikācijas, apliecinot, ka stratēģija bija pareiza.

Vai Hamiltons spēs sniegt atbildes triecienu Lielbritānijas GP sacīkstēs? Atbildi noskaidrosim svētdien pl. 17:00 pēc Latvijas laika.

Sprinta sacīkstes rezultāti