Foto: FIA Formula 2

Pie uzvaras Formula 2 sacīkstēs vēsturiskajā Silverstonas trasē šodien tika “Alpine” akadēmijas braucējs Guanju Žou, lieliski reabilitējoties par sestdien piedzīvotajām neveiksmēm. Sprinta sacīkstēs uzvaras izcīnīja Roberts Švarcmans un Ričards Veršors.

Kvalifikācija

Formula 2 Lielbritānijas posma kvalifikācijā Silverstonas trasē ātrāko apļa laiku sasniedza “Prema” braucējs Oskars Piastri, taču viņa komandas biedrs Roberts Švarcmans īsi pirms sesijas beigām sagriezās ‘Stowe’ līkumā, kā rezultātā trasē tika izkārti sarkanie karogi un sesija noslēdzās priekšlaicīgi. Švarcmans kvalificējās septītais aiz Piastri, Žou, Veršora, Tiktuma, Puršēra un Drugoviča.

Pirmais brauciens

Pirmajā braucienā labākie 10 braucēji startē apgrieztā kārtībā, līdz ar to Švarcmans startā iekārtojās ceturtais aiz Lundgārda, Vipa un Nisanī. Krievu sportistam padevās izcils starts un pirmajā līkumā viņš iebrauca jau kā līderis. Tikmēr Lundgārds zaudēja pozīciju arī Vipam, bet mirkli vēlāk saskārās ar Nisanī formulu, liekot izraēlietim izstāties.Neveiksmi pirmajā aplī piedzīvoja arī ķīnietis Žou, kurš saslīdēja bez kontakta ar citiem braucējiem. Saraustītā braucienā, kurā sekoja vēl divas drošības mašīnas fāzes, Švarcmans veica lieliskus restartus, Vips nespēja apdraudēt viņa pozīciju, bet Lundgārds saglabāja trešo vietu. Pēc sekmīgas starta Piastri pakāpās līdz sestajai vietai, piekāpjoties arī Drugovičam un Puršēram.

“F1LV

Otrais brauciens

Otrajā braucienā Lundgārda mašīna neizkustējās iesildīšanās apļa sākumā, tāpēc dānis startēja no boksiem. Startā Ričards Veršors nosargāja pirmo pozīciju priekšā Armstrongam un Tiktumam, kamēr Lovsons un Piastri aizvadīja ļoti spraigu cīņu par ceturto vietu. Arī šoreiz bija nepieciešama drošības mašīna jau pirmajos apļos. “Campos Racing” braucējs Ralfs Bošungs sagriezās. Žou par mata tiesu izvairījās, taču tālāk aizmugurē braucošais Alessio Deledda uztriecās Bošunga mašīnai, izraisot iespaidīgu avāriju. Vēlāk sadursmi piedzīvoja arī Bents Viskāls un Jehans Daruvala. Piastri izdevās pieveikt Lovsonu, kura “Hitech” komandas biedrs Vips finišēja sestais. Vadošo trio izmaiņas nepiedzīvoja un Veršors izcīnīja savu pirmo F2 uzvaru.

Trešais brauciens

Piastri neizmantoja pole position priekšrocības svētdienas sacīkstēs, par kurām piešķir visvairāk punktu. Startā Žou tika viņam garām un turpinājumā pārliecinoši kontrolēja notikumu gaitu. Trešajā vietā iekārtojās Dans Tiktums. Pēc pitstopa Piastri atgriezās trasē priekšā Tiktumam, taču ar vēsām riepām nespēja nosargāt pozīciju. Vairāki braucēji, kuru vidū arī Vips un Nannini nolēma sākt sacīkstes ar cietākā sastāva riepām un boksos braukt sacīkšu otrajā pusē. Tiktums viegli tika garām Nannini, bet Piastri iestrēga aiz itāļa, zaudēja cīņā par otro vietu un pēdējos apļos pamatīgi mocījās, lai noturētu Veršoru aizmugurē cīņā par pēdējo vietu uz pjedestāla. Vips pēc neveiksmīga starta izkrita ārpus punktu zonas, taču lieliski prata saglabāt riepas un ar alternatīvo stratēģiju finišēja septītais.

Sezona pusē

Formula 2 sezona ir pusē – četri posmi aizvadīti, četri vēl palikuši. Tagad braucēji dosies vasaras pārtraukumā pirms 11. un 12. septembrī gaidāmajām sacensībām Moncā.

Čempionāta kopvērtējumā sāk izkristalizēties pieci favorīti uz Formula 2 sezonas čempiona balvu. Oskars Piastri guvis 108 punktus, Guanju Žou 103 punktus, Roberts Švarcmans 91 punktu, Daniels Tiktums 89 punktus, bet Juri Vips 85 punktus. Vienā nedēļas nogalē matemātiski iespējams iegūts 65 punktus, tādēļ situācija vēl var vairākkārt strauji mainīties.