Vēsturisks triumfs Rally Estonia ļāvis “Toyota” pārstāvim Kallem Rovanperam 20 gadu vecumā kļūt par visu laiku jaunāko uzvarētāju pasaules rallija čempionātā.

Jau pirmie Rally Estonia ātrumposmi izvērtās piedzīvojumiem bagāti. Viens no galvenajiem favorītiem Ots Tanaks savā dzimtenē tika pie cauras riepas jau trešajā ātrumposmā, bet vēl viena pārdurta riepa nākamajā ātrumposmā lika igaunim izstāties no cīņas. “Hyundai” braucēja sapnis atkārtot pagājušā gada sasniegumu beidzās īsti nesācies. Problēmas piemeklēja arī abas pārējās rūpnīcas komandas – Kenijas posma varonis Katsuta izstājās, jo viņa stūrmani Danielu Baritu piemeklēja muguras problēmas, bet “M-Sport Ford” braucējam Gasam Grīnsmitam sāka niķoties dzinējs.

Cīņu par uzvaru Tartu apkārtnē uzsāka vairākkārtējais Latvijas čempions Rovanpera (“Toyota”) un īrs Kregs Brīns (“Hyundai”), kurš pērn Igaunijā finišēja otrais, bet šogad izcīnīja otro vietu arī Rally Liepāja pirms divām nedēļām. Sestdien Brīns nespēja rast atbildes cīņā ar neapturamo Rovanperu. Līdz pēdējiem Rally Estonia ātrumposmiem Kallem jau bija nepilnas minūtes handikaps un uzvara bija rokā. Cīņā par trešo vietu Tjerī Noivils pieveica Sebastjēnu Ožjē. Pēc atgriešanās sestdienā Ots Tanaks uzvarēja lielāko daļu ātrumposmu, tostarp arī Power Stage, par ko nopelnīja 5 punktus.

Visu laiku jaunākie WRC uzvarētāji:

  • Kalle Rovanpera (20 gadi 290 dienas, Igaunija 2021)
  • Jari-Matti Latvala (22 gadi 313 dienas, Zviedrija 2008)
  • Henri Toivonens (24 gadi 86 dienas, Velsa 1980)
  • Markku Alens (24 gadi 156 dienas, Portugāle 1975)
  • Mads Ostbergs (24 gadi 173 dienas, Portugāle 2012)

WRC2 ieskaitē par uzvaru cīnījās divi norvēģi. Ar 16,7 sekunžu rezervi Liepājā šogad startējušais Andreass Mikelsens pieveica Madu Ostbergu. Ilgāku laiku šai cīņā atradās arī Nikolajs Grjazins, taču viņa rallijs noslēdzās ar avāriju. WRC3 ieskaitē ātrākais izrādījās ERČ zvaigzne Aleksejs Lukjaņuks, neraugoties uz kūleni pēdējā ātrumposmā. Kopējā ieskaitē krievs ierindojās 8. vietā.

Mārtiņš Sesks cīņu junioru ieskaitē iesāka piesardzīgi – pēc pirmajiem ātrumposmiem viņš atradās ceturtajā pozīcijā. Pārliecinošu sniegumu demonstrēja soms Sami Pajari, kurš ir Seska galvenais sāncensis cīņā par JWRC titulu. Pēdējās divās dienās Sesks spēja uzvarēt vairākus ātrumposmus, taču Pajari nebija aizsniedzams. Pirms pēdējā ātrumposma Sesks atradās arī aiz Džona Ārmstronga un Martina Koči, taču balstiekārtas defekts lika Koči izstāties, ļaujot Seskam tikt uz pjedestāla.