Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas rallijkrosa braucēji startēja vairākās sacensībās kaimiņvalstīs. Igaunijā norisinājās Igaunijas rallijkrosa čempionāta 3. posms un NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta 2. posms, savukārt Zviedrijā tika aizvadīts NEZ kroskartu čempionāta otrais posms, Ingum Beļakovam tiekot pie pirmā pjedestāla sezonā.

Igaunijas čempionāta 3. posms

Edijs Ošs, Foto: Rallikross.ee
Edijs Ošs, Foto: Rallikross.ee

Sacensību pirmā diena Igaunijā, Kehalas trasē, latviešiem nebija tā veiksmīgākā. Vienīgais, kurš spēja izcīnīt pjedestālu bija Supercar klasē braucošais Mārtiņš Svilis. Edijs Ošs ar “Škoda Fabia” Supercar automašīnu finišēja ceturtajā vietā, visas dienas garumā cīnoties gan ar tehniskām problēmām, gan auto regulējumiem, savukārt Jānis Veģeris pēc kvalifikācijām bija 6. pozīcijā, bet noslēgumā neizdevās pārvarēt pusfinālu barjeru.

TouringCar klasē viens no galvenajiem favorītiem Kristaps Grunte diemžēl piedzīvoja izstāšanos pusfinālā, bet Kaspars Fricsons, kurš pēc kvalifikācijām bija 8. vietā, spēja pārvarēt pusfinālu barjeru un fināla braucienā izcīnīt ceturto pozīciju.

Xtreme kroskartu klasē no latviešiem uz starta izgāja Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Reinis Nitišs pēc sacensībām pastāstīja, ka pēc treniņiem, kur pamazām mēģināja aprast ar trasi, izdevās labs pirmās kvalifikācijas brauciens. Otrajā kvalifikācijā Nitišam tika ielozēts pirmais brauciens, bet trase tieši pirms tam tika svaigi nolaistīta: “Nenormālākie dubļi, slīd, brilles ciet. Darīju, ko varēju, savu braucienu finišēju otrais, bet, protams, katrs nākamais brauciens bija ātrāks un beigās biju 24. vietā.”

Trešajā kvalifikācijā Nitišam izdevās krietni labāks brauciens, kas ļāva pa taisno kvalificēties A finālam: “Finālā visi ātrākie džeki, starts no trešās rindas. Pēc starta pirmie līkumi vilcieniņā vienam aiz otra, apdzīt šeit bija grūti, un finišā tā arī paliku septītajā vietā. Ja būtu otrais brauciens līdzīgāks ar pārējiem, visdrīzākais būtu bijis pirmajā rindā finālā, un tad jau cits stāsts būtu.”

Jānim Baumanim kvalifikācijas kārtās 20., 7. un 10. vieta, kas pēc kvalifikācijām deva 13. pozīciju un startu B finālā. Tur diemžēl nolūza pusass: “Apmierināts īsti neesmu, nesanāca izbaudīt sacensības. Viss sākās jau sestdienas rītā, kad tehniskajā pārbaudē mums neļāva piedalīties, jo sāna dugas bija sabuktētas. Kamēr izlabojām netikām uz treniņu. Pēc tam jau sākām pierast pie trases un kāpinājām tempu, bet finālā notrūka pusass.”

NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta 2. posms

Otrajā sacensību dienā mūsu sportisti jau startēja krietni veiksmīgāk visās ieskaites klasēs. Superkāros ātrs visas dienas garumā bija Veģeris, kurš lieliskā cīņā finālā aiz sevis spēja noturēt igauņu sportistus un izcīnīt uzvaru. Ošam arī šoreiz cīņa ar mašīnu un finišā 5. vieta. Jāpiemin gan, ka visi pieci dalībnieki finišēja 3 sekunžu robežā.

Super2000 klasē galvenā cīņa noritēja starp Jāni Ikeru un Maiju Stakenu. Pēc kvalifikācijām Ikers par vienu punktu bija priekšā Stakenai, nodrošinot pirmo starta vietu. Arī finālā pieredze nospēlēja savu lomu, Ikeram apsteidzot Stakenu un izcīnot uzvaru.

Super1600 klasē startēja viens Latvijas braucējs, Mārtiņš Spīķis. Gan kvalifikācijā, gan pusfinālā Spīķim izdevās tikt pie 3. vietas, tomēr finālā finiša karogs sasniegts vien piektajā vietā.

Xtreme klasē, kur kā jau Igaunijā ierasts, vērojams ļoti kupls dalībnieku pulks, Nitišam un Baumanim otrajā sacensību dienā pievienojās arī Ronalds Baldiņš. Nitišs stāsta, ka treniņbraucieni bija gana labi, arī pirmajā kvalifikācijā izdevies labs starts un veiksmīgs brauciens, tomēr laiki esot bijuši slikti: “Beigās izrādījās, ka aplī zaudēju sekundi ātrākajam, džokeraplī pat divas, un beigās biju septītais. Tad vajadzēja sākt kasīt pakausi un domāt, kur mēs zaudējam un kāpēc. Izpētījām, ka grunts segumā esam lēnāki, tāpēc pārregulējām bagiju.”

Nitišs tramplīnā, Foto: Rallikross.ee
Nitišs tramplīnā, Foto: Rallikross.ee

Otrajā kvalifikācijā Nitišam nepadevās veiksmīgākais starts: “Pa priekšu aizbrauca Baldiņš un Baumanis, es kā trešais. Nedaudz nepaveicās, kad Baumanis norāva pusasi un divus līkumus aiz viņa iesēdos, bet kopumā bija labs brauciens. Beigās kvalifikācijā paliku ceturtajā vietā.”

Trešajā kvalifikācijā starts jēkabpilietiem no ārmalas, izdevās izvirzīties vadībā un arī kvalifikācijas koplaikā uzrādīt ātrāko laiku. Arī pusfinālā starts bija pirmajā rindā no ārmalas, kur pārliecinošs brauciens 2. vietā: “Finālā no starta aizgāju kā trešais, bet pārāk ātri gribēju izbraukt džokeri – pārāk ātri ielidoju iekšā džokeraplī, izlidoju ārā no trases un kādu sekundi zaudēju. Vai ar to būtu pieticis otrajai vietai, nezinu, bet kopumā šodien bijām daudz konkurētspējīgāki, un ir prieks par aizvadītajām sacensībām.”

Ronaldam Baldiņam šoreiz neizdevās sasniegt finālbraucienu, paliekot savā pusfinālā. Arī Jānim Baumanim nebija veiksmīgākā diena: “Svētdienu sākām ar jaunu regulējumu treniņā, kur sestais laiks. Likās, ka nu jau būs labi, bet otrajā braucienā pēc perfekta starta atkal pievīla pusass, tad sapratām, ka jāmeklē vaina. Visu sataisījām, sapratām, kāpēc tā notiek, bet trešajā braucienā neizdevās starts un nokļuvu aiz lēnāk braucošā. Nespēju uzrādīt konkurētspējīgu brauciena laiku, tā arī paliekot 13. vietā, aiz svītras uz pusfinālu.”

Baumanis arī atzina, ka nedēļas nogalē esot traucējušas muguras sāpes: “Visam tam pa virsu mocījos ar muguras sāpēm, bet ar cerību raugāmies uz nākamo posmu. Mēģināšu sakārtot muguras problēmas, lai pilnvērtīgi varētu cīnīties.”

Nākamajā nedēļā paredzētas Latvijas čempionāta sacensības Reiņa Nitiša ‘māju trasē’ Jēkabpilī, Biržos. Pats Nitišs teic: “Protams, Latvijas čempionātā jācīnās, cerams, ka sabrauks labs dalībnieku sastāvs. Mājās jau vienmēr gribās parādīt labāko sniegumu un būt līderim, to arī centīsimies darīt. Brauksim un izbaudīsim!”

NEZ kroskartu čempionāta 2. posms

Zviedrijas pilsētā Arbogā norisinājās NEZ kroskartu čempionāta otrais posms, kur dalību ņēma Xtreme kroskartu klases braucējs Ingus Beļakovs. Kā jau pirms pāris dienām intervijā Beļakovs atklāja, ka pjedestāls tuvojas, tad beidzot arī Ingum izdevās aizvadīt labas un stabilas sacensības, bez lielām kļūdām un tehniskām problēmām, finišā izcīnot trešo pozīciju.

Ingus Beļakovs uz pjedestāla
Ingus Beļakovs uz pjedestāla