Mīlā un karā visi līdzekļi atļauti. Ja Maksa Verstapena un Luisa Hamiltona avārija notiktu starp peletona lejasgala braucējiem, divu nedēļu laikā konflikts būtu norimis. Kad likmes ir tik augstas kā čempiona tituls, drāma tikai turpina augt.

Pēc Lielbritānijas GP piedzīvotās sadursmes, kuras rezultātā Makss Verstapens izstājās, bet Luiss Hamiltons atkrita uz otro pozīciju, “Mercedes” braucējs saņēma 10 sekunžu sodu. Verstapena un Hamiltona avārija gan neapturēja Luisu no uzvaras mājas posmā.

“Red Bull” pēc sacensībām vēlējās pārsūdzēt tiesnešu lēmumu un aicināja pieņemt skarbāku sodu. Interesanti, ka “Red Bull” pat izmantoja filmēšanas dienu ar Aleksu Albonu pie stūres, lai atkārtotu Hamiltona braukšanas stilu papildus datu iegūšanai, izmantojot 2019. gada modeli.

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners: “Šajos testos palūdzām Aleksam braukt par tādu pašu trajektoriju, lai pamatotu simulācijās iegūtos datus, lai pierādītu, kur braucējam jābremzē, lai veiktu pagriezienu šai trajektorijā. Nevarējām braukt tādā ātrumā, kādā to veica Luiss. Apstākļi bija visai līdzīgi. Tas bija vērtīgi, lai apstiprinātu simulācijās redzēto.” Pēc “Red Bull” komandas analīzes Hamiltonam vajadzēja bremzēt par 23 metriem ātrāk, lai vispār izņemtu pagriezienu.

“Red Bull” komanda prezentēja iegūtos datus FIA (Starptautiskajai automobiļu federācijai), taču GPS dati un rūpīga analīze, salīdzinot Hamiltona trajektorijas izvēli cīņās ar Maksu Verstapenu un vēlāk Šarlu Leklēru  nebija pietiekami. Tika pieņemts lēmums, ka jaunie pierādījumi nav pietiekami spēcīgi, lai mainītu sākotnējo verdiktu. Tas nozīmē, ka Hamiltons ir saglabājis savu uzvaru un papildus sankcijas viņam netiks piešķirtas.

Uzreiz pēc šī paziņojuma “Mercedes” komanda nepalika atbildi parādā un izplatīja paziņojumu,, kurā teikts: ““Mercedes-AMG Petronas F1 Team” pieņem tiesnešu lēmumu noraidīt “Red Bull Racing” iesniegumu pārskatīt situāciju. Papildus šīs lietas slēgšanai, mēs ceram, ka šīs lēmums pieliks punktu “Red Bull Racing” augstākās vadības saskaņotiem centieniem aptraipīt Luisa Hamiltona reputāciju un godaprātu, ieskaitot iesniegtos dokumentus viņu neveiksmīgajā centienā pārskatīt situāciju.”

Vai Verstapena un Hamiltona avārija kļūs par lūzuma punktu abu superzvaigzņu savstarpējās attiecībās? “Pēc sacīkstēm pazvanīju Maksam, lai noskaidritu, vai viņam viss ir kārtībā un pateicu, ka joprojām respektēju viņu. Iespējams, tas nav abpusēji, taču tas ir pieņemami,” skaidro Luiss Hamiltons.