Šaušalīga sadursme Spa 24h sacensībās piedzīvota jau sacensību 10. aplī. Tās rezultātā Džeks Eitkens un Davide Ridžons nogādāti slimnīcā, taču sākotnējā informācija liecina, ka braucēju dzīvībām briesmas nedraud.

Eiropas GT World Challenge čempionātā Spa 24h sacīkstes uzskatāmas par sezonas galveno notikumu. Tā ir vienīgā diennakts sacīkste, turklāt kopvērtējumā tiek piešķirti dubultie punkti. Tomēr jau pirmajā stundā bija vērojama pamatīga sadursme ar vairākiem cietušajiem.

‘Raidillon’ un ‘Eau Rouge’ līkumu sērijā avāriju pie “Lamborghini” stūres piedzīvoja pērn F1 čempionātā debitējušais Džeks Eitkens. Nepaspējis noreaģēt uz situāciju, viņam lielā ātrumā uztriecās “Ferrari” braucējs Davide Ridžons. Abu sportistu mašīnu radītās atlūzas radīja pamatīgu haosu, kā rezultātā avārijas piedzīvoja arī tālāk aizmugurē esošie Kevins Estre un Franks Perera.

Uzreiz iesākās virtuālās drošības mašīnas fāze, taču sacensības netika pilnībā apturētas. Visi četri negadījumā cietušie braucēji nonāca mediķu aprūpē. Estre un Perera visai drīz tika atbrīvoti no medicīnas centra un varēja atgriezties pie savām komandām.

Tikmēr Eitkens un Ridžons nogādāti vietējā slimnīcā. Informācija par abu sportistu veselības stāvokli šobrīd ir ļoti minimāla. Zināms, ka ne Eitkena, ne Ridžona dzīvībai briesmas nedraud.

Avārijas scenārijs ir ļoti līdzīgs 2019. gadā Formula 2 sacīkstēs piedzīvotajai sadursmei, kurā dzīvību zaudēja Antuāns Ubērs. Notikušais liks nopietni izskatīt, vai Spa trases viens no ikoniskākajiem līkumiem atbilst mūsdienu drošību standartiem. Pretējā gadījumā trase var piedzīvot konfigurācijas izmaiņas.

Papildināts (1. augustā): Izmantojot sociālo tīklu palīdzību Džeks Eitkens atklājis, ka sadursmē lauzis atslēgas kaulu, kā arī muguras skriemeļus, kā arī piedzīvojis plaušu kontūziju, taču situācija esot stabila. Šobrīd viņš vēlas atgriezties Lielbritānijā, lai turpinātu rehabilitācijas procesu.