Ungārijas GP kvalifikācija noslēgusies ar “Mercedes” braucēju dubultuzvaru. Luiss Hamiltons un Valteri Botass sacīkstes uzsāks priekšā abiem “Red Bull” braucējiem. Tikmēr avāriju piedzīvoja “Ferrari” pilots Karloss Saincs.

Pirmā kārta

Jau pirmajā kvalifikācijas kārtā cīņa beidzās ‘sestdienu meistaram’ Džordžam Raselam. “Williams” braucējs piekāpās Juki Cunodam, toties pārspēja savu komandas biedru Nikolā Latifi un Ņikitu Mazepinu. Otrs “Haas” braucējs Miks Šūmahers pēc treniņbraucienos piedzīvotās avārijas šoreiz kvalifikācijā nepiedalījās.

Labāko rezultātu sasniedza Makss Verstapens, taču otrs “Red Bull” braucējs Serhio Peress spēja sasniegt tikai 11. vietu. Ne pārāk iepriecinošs sniegums arī Danielam Rikjardo, kurš uzrādīja 14. ātrāko apli un tikai ar dažu sekundes desmitdaļu rezervi iekļuva otrajā kārtā.

Otrā kārta

Otrajā sesijā Hamiltons atbildēja Verstapenam, pārspējot “Red Bull” braucēju. “Mercedes” un “Red Bull” savus apļus veica ar vidējā sastāva riepām, kamēr konkurenti izvēlējās strauji dilstošās mīkstākās riepas. Leklērs, Alonso, Fetels un Gazlī bija ātrāki par Botasu un Peresu, apdraudot viņu izredzes iekļūt desmitniekā. To pašu centās paveikt arī Karloss Saincs, taču “Ferrari” braucējs izslīdēja no trases un ietriecās drošības barjerās. Sesija uz brīdi tika apturēta.

Pēdējās minūtēs trase kļuva ievērojami ātrāka. “Mercedes” braucēji sesiju noslēdza sestajā un astotajā vietā un būs vienīgie, kuri sacīkstes uzsāks ar vidējā sastāva riepām. Verstapens, Noriss, Gazlī, Peress un Alonso pieveica Hamiltonu, bet desmitniekā neiekļuva Daniels Rikjardo un Lenss Strols, kā arī abi “Alfa Romeo” braucēji, taču Raikonenam un Džiovinaci arī iekļūšana Q2 uzskatāms par labu sniegumu. Ja Sainca “Ferrari” mašīnai nebūs jālabo kritiskākās detaļas, viņš sacīkstes sāks no 15. pozīcijas.

Trešā kārta

Izšķirošajā kārtā “Mercedes” sāka apņēmīgi – Luiss Hamiltons apli veica vairāk kā pussekundi ātrāk par Verstapenu, turklāt starp abiem iespraucās arī Botass. Peresam izdevās veikt cuturto ātrāko apli priekšā Leklēram, Okonam, Gazlī, Alonso un Norisam, bet Fetels savu vienīgo mēģinājumu pietaupīja sesijas izskaņai.

Pēc ļoti lēna iesildīšanās apļa līderi par mata tiesu paguva uzsākt otro ieskaites apli, kamēr Peress nepaspēja. Verstapens uzlaboja savu rezultātu, taču pieveikt Botasu nespēja. Tālāk aizmugurē Pjērs Gazlī un Lando Noriss spēja pakāpties uz augšu, atbīdot Leklēru uz septīto starta pozīciju.

Ungārijas GP kvalifikācija ir ļoti svarīga, jo trasē apdzīšanas iespējas ir ļoti ierobežotas. Ja Hamiltons rītdien spēs uzvarēt sacīksti, viņš kļūs par pirmo braucēji F1 vēsturē ar 100 uzvarām un pirmo, kurš vienā trasē triumfējis deviņas reizes. Sacensību starts svētdien gaidāms pl. 16:00 pēc Latvijas laika.