Ļoti nepatīkamas ziņas “Aston Martin” Formula 1 komandas faniem – Sebastians Fetels diskvalificēts no otrās vietas Ungārijas Grand Prix izcīņā nepietiekama degvielas daudzuma dēļ pēcsacīkšu pārbaudēm.

Sebastians Fetels Ungārijā aizvadīja lielisku braucienu. Startā izvairoties no haotiskajām avārijām, vācietis spēja pakāpties uz trešo pozīciju. Pēc Luisa Hamiltona stratēģiskās kļūdas Fetels uzsāka cīņu par uzvaru. Lai gan “Aston Martin” formula izskatījās ātrāka par priekšā esošo “Alpine”, ar to nebija pietiekami un Sebam nācās samierināties ar otro reizi. Uzreiz pēc finiša sasniegšanas Fetels nobrauca trases malā, neveicot goda apli.

Pēc sacīkstēm veiktajā inspekcijā tika konstatēts, ka četrkārtējā pasaules čempiona mašīnā atlikuši tikai 0,3 litri degvielas, bet FIA pārbaudēm nepieciešams paņemt 1 litru parauga. “Aston Martin” komanda centās pārliecināt tiesnešus, ka mašīnā ir vēl 1,44 litri degvielas, bet tiesnešu uzraudzībā tos neizdevās izpumpēt. Tā rezultātā Fetels diskvalificēts un viss viņa šīs dienas darbs nav vainagojies ar punktiem.

Līdz ar Fetela diskvalifikāciju, mainījušies Ungārijas GP rezultāti. Luiss Hamiltons pakāpies uz otro vietu un palielinājis pārsvaru kopvērtējumā pār Maksu Verstapenu par vēl 2 punktiem. Trešā vieta nonākusi “Ferrari” braucēja Karlosa Sianca rokās. Lai gan Fetela diskvalifikācijas rezultātā Kimi Raikonens ticis pie 1 punkta. “Alfa Romeo” šīs ziņas noteikti uzņēmuši ar nepatīkamām emocijām, jo viņu galvenie sāncenši “Williams” tikušie pie papildus 4 punktiem, jo Latifi un Rasels pakāpušies uz septīto un astoto vietu. Tagad “Williams” komanda guvusi 10 punktus (visus šodien), bet “Alfa Romeo” ar trim punktiem atkritusi uz 9. vietu konstruktoru kausā. Fetela pārstāvētā “Aston Martin” pirms Ungārijas posma bija priekšā “AlphaTauri” vienībai, taču palikšana bešā, kamēr Gazlī un Cunoda tika pie 5. un 6. vietas, ļāva “Red Bull” junioru komandai ne tikai apsteigt “Aston Martin”, bet arī iekrāt 20 punktu pārsvaru.