Pēdējo sezonu panākumiem bagātākā Formula 1 komanda “Mercedes” oficiāli apstiprinājusi, ka 2022. gadā tās sastāvā brauks talantīgais brits Džordžs Rasels.

Paziņojums par to, ka Rasels “Mercedes” sastāvā nomainīs Valteri Botasu, izplatīts nākamajā dienā pēc Botasa lēmuma noslēgt ilgtermiņa kontraktu ar “Alfa Romeo” vienību.

23 gadus vecais Džordžs Rasels aizvada savu trešo sezonu F1 čempionātā. Lielāko daļu karjeras Rasels pavadījis “Williams” komandā, ar ko punkti gūti tikai divreiz – haotiskajā Ungārijas posmā, kā arī lietus ietekmētajā Beļģijas GP, kur Rasels kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Pērn Džordžs jau tika pie pirmās izdevības braukt “Mercedes” sastāvā, Sakiras GP aizvietojot Luisu Hamiltonu. Caura riepa un ķibeles boksos liedza Raselam izcīnīt karjeras pirmo uzvaru.

Par Džordža Rasela potenciālo pievienošanos “Mercedes” komandai tika baumots jau vairākus gadus, ņemot vērā, ka Rasels “Mercedes” jauno braucēju programmas sastāvā ir spožākā zvaigzne un rezultāti trasē apliecina viņa talantu. Zīmīgi, ka arī Rasela priekštecis Botass pirms kļūšanas par Luisa Hamiltona komandas biedru startēja “Williams” komandā. Tādu pašu ceļu pirms tam gāja arī Niko Rosbergs.

Pirms ienākšanas F1 čempionātā Džordžs Rasels kļuva par Lielbritānijas F4, GP3 un Formula 2 čempionu, pieveicot vairākus konkurentus, kuri arī šobrīd startē F1 čempionātā. Lieliskos sasniegumus junioru kategorijās kā vienu no iemesliem viņā talanta apliecinājumam min arī “Mercedes” vadītājs Toto Volfs.

“Mercedes” komanda ziņo, ka līgums noslēgts uz vairākām sezonām, bet precīzākas detaļas pagaidām netiek atklātas.