Deniss Haugers tagad var papildināt savu CV kā 2021. gada Formula 3 čempions. Soču trasē norvēģu braucējs nodrošināja titulu vienu sacīksti pirms sezonas noslēguma. Tikmēr Formula 2 čempionātā kārtējo lielisko nedēļas nogali spīdēja Oskars Piastri.

Formula 3

Sākotnēji Formula 3 nemaz nebija plānojuši doties uz Sočiem, taču pandēmijas radīto loģistikas izaicināju dēļ sezonas noslēgums tika pārcelts no Teksasas uz Krieviju. Pēc lieliskas sezonas, kurā izcīnītas četras uzvaras, “Red Bull” atbalstītais Deniss Haugers ieradās uz posmu kā kopvērtējuma līderis, taču par titulu varēja pacīnīties arī Džeks Dūens.

Divu 18-gadnieku cīņā motošosejas leģendas Maika Dūena dēls Džeks izturēja spiedienu un nodrošināja pole position, kamēr 2019. gada Itālijas F4 čempions Haugers palika devītais. Atbilstoši čempionāta noteikumiem, pirmajā braucienā Top 12 startē apgrieztā kārtībā, līdz ar to Haugers varēja izmantot otrās starta rindas priekšrocības.

Spēcīgo lietusgāžu dēļ pirmais brauciens tika atcelts, bet braucēji varēja doties trasē pēcpusdienā, kad trase sāka žūt. Startā Logans Sardžents pieveica Viktoru Martēnu cīņā par vadību. Iekļūšana starta burziņā pamatīgi apgrūtināja Dūena cīņu par punktiem. Nespējis atgūties, viņš pavadīja sacīkstes otrajā desmitā. Tikmēr Haugers apsteidza divus priekšā esošos konkurentus un pēdējā aplī uzbruka arī līdera Sardženta pozīcijai. Amerikānis nosargāja uzvaru, bet ar otro vietu bija pietiekami, lai Haugers nodrošinātu sev čempiona titulu.

Pēdējā braucienā vēl atlika noskaidrot uzvarētāju komandu ieskaitē starp “Prema” (Haugers, Leklērs, Kaldvels) un “Trident” (Dūens, Novalaks, Šūmahers). Haugers iesaistījās cīņās pirmā desmita beigās, taču Olivers Rasmusens izraisīja sadursmi, kuras rezultātā Haugers devās boksos. Visiem pa priekšu traucās Dūens un Novalaks. Dubultuzvara dāvātu “Trident” titulu, taču nepiekāpīgie braucēji uzsāka savstarpējo cīņu, pat izstumjot viens otru no trases. Komandas centieni nomierināt sāncenšus nevainagojās panākumiem, tomēr abiem izdevās neapskādēt mašīnas. Aizmugurē braucošais Frederiks Vesti apdzina Novalaku, bet Dūens noslēdza sezonu ar uzvaru. “Trident” ar sešu punktu rezervi kļuva par čempioniem.

Formula 3 Krievijas posma rezultāti
Formula 3 sezonas kopvērtējums

Formula 2

Pēc līdzīga scenārija notika arī Formula 2 nedēļas nogale, jo arī tur sestdienas priekšpusdienas spēcīgais lietus atcēla vienu no braucieniem. Šai čempionātā tituls gan vēl neizšķīrās, jo decembrī vēl ieplānotas sacīkstes Saūda Arābijā un Abū Dabī Emirātā, tomēr platu soli pretim titulam spēra pagājušā gada Formula 3 čempions Oskars Piastri.

Trešo posmu pēc kārtas Piastri nodrošināja pole position. Apgrieztās starta kārtības formāta dēļ pirmo braucienu kā līderis varēja uzsākt Daniels Tiktums. Viņa uzdevumu nosargāt pozīciju uzlaboja fakts, ka starts tika dots gaitā, nevis no vietas, līdz ar to igaunim Juri Vipam neizdevās pārņemt vadību. Turpinājumā Vips izskatījās ātrāks, taču ārpus ideālās trajektorijas trase nežuva un apdzīšana bija teju neiespējama. Pirmajos apļos trijniekā turējās arī Vipa pārstāvētās “Hitech” komandas biedrs Liams Lovsons, taču kļūda bremzēšanā beidzās ar avāriju un Lovsons palika bešā. Mājas posmā uz trešo vietu pakāpās Roberts Švarcmans, bet Tiktums un Vips saglabāja savas pozīcijas līdz finišam.

Katastrofāli neveiksmīgs šis posms izvērtās “UNI-Virtuosi” komandai. Vēl nesasniedzis savu starta pozīciju avāriju piedzīvoja Felipe Drugovičs. Ārsti vēlāk viņam neļāva piedalīties arī otrajā braucienā. Tikmēr komandas biedrs un sezonas vicelīderis Guanju Žou saslīdēja, kā rezultātā noslāpa viņa dzinējs. Vienīgo mierinājumu Žou sniedza fakts, ka Piastri augstāk par devīto vietu nespēja tikt, līdz ar to abi kopvērtējuma vadošie braucēji sestdien punktus neguva.

Svētdienas brauciena startā Piastri nosargāja vadību, bet viņa pagājušās sezonas F3 sāncensis Teo Puršērs tika garām Jehanam Daruvalam un pakāpās uz otro vietu. Dodoties boksos apli vēlāk, Puršērs uz mirkli tika garām arī Piastri, taču “Prema” braucējs ar uzsildītām riepām atguva pozīciju. Trešajā vietā brauca F2 veterāns Ralfs Bošungs, taču tehniskas ķibeles lika viņam izstāties tikai 3 apļus pirms finiša. Mašīna pievīla arī igauni Vipu. Žou startā atkrita no ceturtās vietas uz astoto, taču uz Vipa un Bošunga neveiksmju rēķina atguvās līdz finišam 6. vietā.

Formula 2 Krievijas posma rezultāti

Čempionāta kopvērtējumā, dodoties divu mēnešu pauzē, sešiem braucējiem ir izdevies paŗsniegt 100 punktu slieksni. Tie ir Oskars Piastri (178), Guanju Žou (142), Roberts Švarcmans (135), Daniels Tiktums (129), Teo Puršērs (122) un Juri Vips (102).