Lietus pēdējos apļos izbojāja “McLaren” svinības un liedza Lando Norisam kļūt par Krievijas GP uzvarētāju. Simtais triumfs karjerā tika Luisam Hamiltonam.

Sacīkšu startā sausā trasē Džordžs Rasels uz mirkli pat nonāca puskorpusu priekšā Karlosam Saincam, taču “Ferrari” braucējs lieliski izmantoja pole position ieguvēja Lando Norisa “McLaren” mašīnas radīto aizvēju un pirmo pagriezienu izbrauca kā līderis.

Rasels saglabāja trešo pozīciju, bet lielisks starts ļāva Lensam Strolam pakāpties uz ceturto vietu. Septiņkārtējam pasaules čempionam Luisam Hamiltonam garām tika arī Daniels Rikjardo un Fernando Alonso, kuram nācās izbraukt cauri drošības joslai. Startējis ar cietajām riepām, Alonso nākamo apļu laikā nespēja noturēt Hamiltonu un Serhio Peresu sev aizmugurē, atkrītot uz astoto vietu.

No braucējiem, kas startēja peletona beigās, vislabākais starts padevās Šarlam Leklēram. Monagasks pakāpās no 19. uz 12. vietu, Valteri Botass uz 15. pozīciju, bet Makss Verstapens pēc baterijas problēmām iesildīšanās aplī pirmo apli noslēdza 17. vietā.

Nākamo apļu laikā “Mercedes” un “Red Bull” mašīnu ātruma pārsvars bija jūtams. Botass un Verstapens pakāpās, taču septītajā aplī Verstapenam izdevās apsteigt Botasu un pakāpties uz 14. pozīciju. Maksam izdevās tikt garām arī Leklēram, kad “Ferrari” braucējs cīnījās ar savu bijušo komandas biedru Sebastianu Fetelu.

Saincs un Noriss aizbēga aptuveni 7 sekunžu atstatumā no Rasela, kurš turējās trešajā vietā. 12. apļa beigās Strols devās boksos pēc svaiga riepu komplekta. Rasels savu pitstopu veica divus apļus vēlāk. Tā kā Strols atgriezās brīvā trasē, viņam izdevās veikt pāris ātrus apļus un pieveikt Raselu.

Pēc ilgākas cīņas 14. aplī Norisam izdevās apdzīt Saincu un nonākt vadībā. “Ferrari” braucējs aizkavējās boksos un atgriezās trasē tikai par 2 sekundēm priekšā Strolam. Pārējie līderi nolēma tik ātri boksos nedoties.

Lando Noriss palielināja savu pārsvaru, jo otrajā vietā esošais Rikjardo kavēja aizmugurē braucošos Hamiltonu, Peresu, Alonso un Verstapenu. Līdz brīdim, kad Rikjardo 23. aplī devās boksos, Hamiltons jau bija 13 sekundes aiz Norisa. Rikjardo pitstops bija lēns, viņš atgriezās trasē aiz Strola.

Abi čempionāta līderi Hamiltons un Verstapens boksos devās 26. apļa izskaņā. Hamiltons atgriezās trasē starp Saincu un Strolu. Verstapens tikmēr palika arī aiz Rikjardo. Dažu apļu laikā Hamiltonam izdevās apdzīt Saincu. Noriss savu pitstopu veica divus apļus vēlāk. Ar vecākām riepām Strols nespēja noturēt Rikjardo un Verstapenu sev aizmugurē.

Kad visi braucēji bija veikuši savu pirmo pitstopu, Hamiltons no Norisa atpalika 3 sekundes. Saincs brauca trešajā vietā, aiz viņa – Rikjardo, Peress, Verstapens, taču Alonso izdevās apdzīt Verstapenu. “Red Bull” izdevās sasmelt daļu izlietā, kad Peress apdzina Rikjardo, bet 5 apļus pirms finiša tika garām arī Saincam trešajā vietā.

Pēdējos apļos skatītāji izvilka savus lietusmēteļus. Vairāki braucēji devās pēc pārejas laika riepām. Četrus apļus pirms finiša Hamiltons brauca boksos, bet Noriss palika trasē. Braucēji cīnījās ar saķeres trūkumu – “Aston Martin” braucēji saskārās, Gazlī un Leklērs saslīdeja, barjerās ieskrēja Strols.

Trīs apļus pirms finiša lietus bija tik spēcīgs, ka Noriss pat īsti nevarēja vairs noturēties trasē. Viss Norisa pārsvars tika aizskalots. Trasē pēc pitstopa Noriss atgriezās tikai septītajā vietā.

Luiss Hamiltons izrāva uzvaru, bet negaidītu otro vietu sasniedza Makss Verstapens. Saincs noslēdza labāko trijnieku priekšā Rikjardo, bet Botass pakāpās uz piekto vietu priekšā veterāniem Alonso un Raikonenam.

Foto: FIA Formula One