Katara rīkos šīs sezonas divdesmito sacīksti, aizņemot Japānas sacīkstes vietu, kas tika atcelta COVID-19 dēļ. Tāpat arī Kataras valdība un Formula 1 vienojušies par pastāvīgu Grand Prix rīkošanu no 2023. gada sezonas.

Sezonas divdesmitais posms, kas noritēs no 19. līdz 20. novembrim, tiks rīkots Losailas trasē, Katara, kur jau 17 gadus tiek aizvadītas MotoGP sacīkstēs. Kataras iekļaušana Japānas vietā nozīmē to, ka sezonas pēdējās trīs sacīkstes notiks Tuvajos Austrumos – Katarā, Saūda Arābijā un, visbeidzot, Abu Dabī. Losailas trases sacīkstes galvenais sponsors būs Ooredoo, kas ir internacionāls telekomunikācijas uzņēmums no Kataras.

“Katara vēlējās izpalīdzēt šogad [aizstājot Japānas sacīksti], kā arī procesā tika diskutēta vīzija ilgākai sadarbībai un noslēgts darījums uz 10 gadiem, no 2023. gada sezonas,” preses relīzē izziņoja Formula 1 vadība.

2022. gadā Katarā noritēs FIFA Pasaules kauss, kas arī bija darījuma lielākais stūrakmens – abām pusēm likās pievilcīga ideja, ka pēc futbola tieši Formula 1 varētu prezentēt Kataru pasaulei.