Turcijas GP kvalifikācija noslēdzās ar Luisa Hamiltona vārdu rezultātu tabulas galvgalī, taču pirmā starta vieta svētdien gaidāmajām sacīkstēm Hamiltona soda dēļ tikusi otram “Mercedes” braucējam Valteri Botasam.

Q1

Sinoptiķu prognozes liecināja, ka jau pirmajās Q1 minūtēs Turcijas GP kvalifikācijā sāks līt lietus, tādēļ braucēji paniski metās ārā no boksiem pie pirmās izdevības, lai pagūtu veikt apļus sausā trasē. Lietus priekšpusdienā bija aizskalojis sakrāto saķeri, padarot apstākļus ļoti sarežģītus.

Jau pirmajā ieskaites aplī sagriezās “Ferrari” braucējs Karloss Saincs, kā arī Makss Verstapens, kura “Red Bull” formula uz šo posmu klāta baltos toņos. Gaidītais lietus tā arī nepienāca. Apstākļi turpināja uzlaboties, kā rezultātā bija svarīgs pats pēdējais mēģinājums. “McLaren” braucējs Rikjardo to veica ātrāk par pārējiem, kā rezultātā nespēja demonstrēt cerēto tempu un palika 16. vietā, aiz sevis atstājos vienīgi Nikolā Latifi, abus “Alfa Romeo” braucējus Džiovinaci un Raikonenu, kā arī Ņikitu Mazepinu.

Q2

Satriecošu sniegumu demonstrēja otrs “Haas” braucējs Miks Šūmahers, iekļūstot otrajā kārtā. To viņš noslēdza 14. vietā, pieveicot vienīgi Karlosu Saincu, kurš dzinēja maiņas dēļ sacensības nāks no pēdējās pozīcijas, tādēļ Q2 rezultātam nebija nozīmes. Tieši Sainca lieliskais aplis pirmajā kārtā lika no tālākas cīņas izstāties Rikjardo. Abu braucēju pārstāvētās komandas cīnās par trešo vietu konstruktoru kausā, pretējā gadījumā Saincs, iespējams, būtu apstājies jau pirmajā kārtā.

Lai gan Q2 no trases izslīdēja Serhio Peress un Šarls Leklērs, bet ekskursiju pa drošības joslu veica Lenss Strols, visi trīs braucēji spēja iekļūt labāko desmitniekā. Lielisku sniegumu demonstrēja arī vecmeistars Fernando Alonso. Tikmēr viņa “Alpine” komandas biedrs palika aiz strīpas, kvalificējoties 12. vietā starp Sebastianu Fetelu un Džordžu Raselu, kurš pieļāva kļūdu pēdējā pagriezienā. Pretējā gadījumā “Williams” braucējam bija lieliska iespēja iekļūt labāko desmitniekā.

Q3

Izšķirošajā sesijā pirmajā mēģinājumā “Mercedes” braucēji sasniedza ātrākos apļu laikus, taču šoreiz Hamiltonam nācās atzīt Botasa pārākumu. Makss Verstapens sasniedza trešo labāko rezultātu, bet viņa komandas biedrs Serhio Peress palika piektais, arī aiz “AlphaTauri” braucēja Pjēra Gazlī.

Luiss Hamiltons apliecināja savas spējas otrajā mēģinājumā, par 0,2 sekundēm pārspējot Botasu. Verstapenam neizdevās atkārtot sava sāncenša sniegumu, bet Botass palika otrais. Ar to gan ir pietiekami, lai sacīkstes sāktu no pirmās pozīcijas, kamēr Hamiltons sacīsktes uzsāks no 11. pozīcijas.

Pēdējā mēģinājumā Leklērs pakāpās uz ceturto vietu priekšā Gazlī. Sešinieku noslēdza Alonso, atstājot Peresu, Norisu, Strolu un Cunodu sev aiz muguras.

Turcijas GP kvalifikācija