Līdz ar “Andretti” un “Sauber” nenotikušo darījumu pamazām apdzisa arī amerikāņu cerības uz drīzu sava pilota ieraudzīšanu Formulā 1, tomēr tikai pāris dienas vēlāk šīs cerības atdzima, jo Logans Seržans kļuva par “Williams” F1 komandas junioru programmas biedru.

Pēdējās sezonas Logans Seržants aizvadīja Eiropā F3 čempionātā, tomēr pēc pieticīga 2021.gada viņš atgriezās ASV un jau bija ieplānojis testus IndyCar, kas liecinātu par viņa pievēršanos šim čempionātām, kad nāca uzaicinājums no “Williams” komandas.

Turklāt “Williams” komanda plāno 21 gadu veco amerikāni uz 2022.gada sezonu iesēdināt kādā no Formula 2 čempionāta brīvajām pilotu vietām. Par “Williams” nopietnību attiecībā uz Seržantu varēs spriest pēc tā, kādā komandā (par cik lielu kompensāciju) atradīs sev vietu amerikānis.

Kas ir Logans Seržants?

2015.gadā Logans Seržants izcīnīja uzvaru Pasaules kartinga čempionātā KFJ klasē un tika uzskatīts par nākamo amerikāņu cerību uz F1. Divus gadus vēlāk viņš finišēja trešais britu F4 čempionātā, tostarp zaudējot arī Oskaram Piastri, kas šobrīd ir “Alpine” juniors. Gadu vēlāk abi ar Piastri jau startēja Formula Renault Eurocup sērijās, kur Seržans finišēja ceturtais, šoreiz priekšā Piastri (8.vieta), bet zaudēja labākā debitanta ieskaitē Kristianam Lungārdam.

Tomēr gadu vēlāk viņa reputācija cieta pēc vājas pirmās sezonas FIA Formula 3 čempionārā, kur “Carlin” sastāvā viņš izcīnīja tikai 5 punktus, jo komanda tā arī nespēja pielāgoties jaunajai mašīnai. Pārēja uz “Prema” uzreiz nesa rezultātu un 2020.gadā un Seržans iesaistījās cīņā par titulu ar komandas biedru Teo Puršēru. Diemžēl amerikāņa titula cīņa beidzās ar neveiksmīgiem pēdējiem diviem posmiem Mudžello un Moncā, kur viņš bija iesaistīts avārijās trijās no četrām sacīkstēm. Galarezultātā Seržans palika 3.vietā kopvērtējumā, zaudējot 1 punktu Puršēram un 4 punktus čempionam – atkal tam pašam Oskaram Piastri.

Kamēr Piastri un Puršērs devās uz Formula 2 čempionātu, kur šobrīd 2 posmus pirms sezonas izskaņas ieņem attiecīgi 1. un 5.vietu kopvērtējumā, Logans Seržans knapi atrada budžetu, lai paliktu F3 čempionātā ar vājāko komandu “Charouz”, kura iepriekšējās divās sezonas kopā bija izcīnījusi tikai 20 punktus. Seržants izmantoja savu F3 pieredzi, uzņēmās komandas līdera lomu, pārveidoja to un pacēla no 10.vietas uz 5.pozīciju komandu ieskaitē, izcīnot vienības pirmo uzvaru sezonas pēdējā posmā Sočos.

Kas tālāk?

Ar šiem panākumiem nebija pietiekami, lai pārliecinātu kādu no F1 komandām par Seržanta noderību un amerikānis pieņēma loģisku lēmumu atgriezties dzimtenē un mēģināt iekļūt IndyCar. Par laimi, “Williams” ir devuši viņam iespēju un tagad atliek gaidīt, kurā F2 komandā Seržants tiks apstiprināts 2022.gada sezonu.

Ar trīs gadu F3 pieredzi Seržantam būs jāspēj ātri adaptēties F2 čempionātam, jo lielākā daļa no viņa konkurentiem pāriet uz šo čempionātu tikai ar divu vai pat viena gada pieredzi F3 līmenī.

Turklāt Seržantam kā amerikānim drīz var parādīties konkurence no “Red Bull” sistēmas braucēja 16 gadus jaunā Džeka Kreforda, kurš visdrīzāk aizvadīs otro sezonu FIA F3 čempionātā. Šogad Krefords finišēja 13.vietā.