FIA noraidījusi ‘Mercedes’ apelāciju par atkārtotu Verstapena-Hamiltona Sanpaulu Grand Prix incidenta izskatīšanu.

Makss Verstapens un Luiss Hamiltons aizvadīja sīvu cīņu Sanpaulu GrandPrix par uzvaru, kas kulminējās 48. apļa ceturtajā līkumā. Hamiltons mēģināja apdzīt čempionāta līderi pa ārējo līkuma trajektoriju, taču Verstapens nespēja izņemt līkumu caur iekšmalu, un abi titula censoņi izbrauca ārpus trases.

Sacīkstes laikā FIA uzskatīja, ka nav nepieciešama tālāka incidenta izskatīšana, un Verstapens par savu manevru sodu nesaņēma. Tobrīd gan sacīkšu kontrolei nebija pieejams nīderlandieša ‘Red Bull’ stūres kameras ieraksts, un lēmums tika pieņemts bez tā. Pēc videomateriāla publiskošanas, gan līdzjutējiem, gan ‘Mercedes’ radās jautājumi kāpēc tā, un ‘Mercedes’ ceturtdienā iesniedza apelāciju par atkārtotu izskatīšanu, cerībā uz Verstapena sodīšanu.

FIA gan paziņojusi, ka incidentu vēlreiz neizskatīs un noraidījusi ‘Mercedes’ apelāciju:

Sacīkšu kontrolei bieži vajag ātri pieņemt lēmumus ar limitētu informācijas daudzumu. Lēmuma pieņemšanas brīdī, sacīkšu kontrole uzskatīja, ka viņiem bija pietiekami daudz informācijas, lai pieņemtu lēmumu, kas arī apstiprinājās ar abu iesaistīto braucēju pēc-sacīkstes komentāriem. Ja viņi [sacīkšu kontrole] uzskatītu, ka Verstapena stūres kameras ieraksts ir nepieciešams, lai pieņemtu lēmumu, viņi to vienkārši būtu nodevuši tālākai izmeklēšanai pēc sacīkstes, kur šis videomateriāls tiktu izskatīts. Viņi neuzskatīja to par nepieciešamu,” paziņoja FIA preses relīzē.