“Red Bull” braucējs Makss Verstapens un “Mercedes” pārstāvis Valteri Botass saņēmuši starta pozīciju sodu par pārkāpumiem dzelteno karogu fāzē Kataras Grand Prix kvalifikācijā.

Vakardien notikušajā kvalifikācijā Lozailas trasē Pjērs Gazlī pēdējā mēģinājumā nolauza priekšējo antispārnu, kā arī palika ar cauru riepu. Mašīnas bojājumu dēļ viņam nācās nobraukt malā, izbojājot apļu laikus arī citiem braucējiem.

Sākotnēji tika uzsākta izmeklēšana, kurā sods draudēja trim braucējiem, tomēr Karloss Saincs tika attaisnots un nekādus papildus sodus “Ferrari” braucējs nesaņems.

“F1LV

Tikmēr Botass un Verstapens nav samazinājuši ātrumu nepieciešamajās robežās. Maksam Verstapenam piemērots 5 starta pozīciju sods, jo tobrīd trasē tika izkārti dubultie dzeltenie karogi, kamēr Botasam piemērots 3 pozīciju sods. “Mercedes” braucējs pārkāpumu veica pie vienkāršajiem dzeltenajiem karogiem.

Līdz ar to no pirmās starta rindas sacensības uzsāks Luiss Hamiltons un Pjērs Gazlī. Aiz viņiem startēs Fernando Alonso un Lando Noriss. Hamiltonam ir cietāka sastāva riepas par saviem tuvākajiem konkurentiem, turklāt garais ceļš līdz pirmajam bremzēšanas punktam var palīdzēt Gazlī vai Alonso pārņēmt vadību pirmajā aplī. Gazlī tā būs augstākā starta pozīcija karjerā, bet Fernando Alonso no Top 3 sacīkstes nav uzsācis kopš 2013. gada Brazīlijas GP, kad vēl brauca “Ferrari” sastāvā.

Soda dēļ Botass ticis pie piektās pozīcijas (viena vieta atgūta Verstapena soda dēļ). Karloss Saincs startēs sestais (ar vidējā sastāva riepām, tāpat kā Hamiltons), bet Verstapens Kataras posmu uzsāks septītais blakus junioru komandas “AlphaTauri” braucējam Juki Cunodam.

Kataras GP starts gaidāms šodien pl. 16:00 pēc Latvijas laika.