Dramatiski bez pole position Saūda Arābijas Grand Prix palika Makss Verstapens. “Red Bull” braucējs avarēja pašā pēdējā līkumā, dāļājot pirmo starta vietu Luisam Hamiltonam.

Pirmā kārta

Kvalifikācijai sākoties, trase bija par 5 grādiem vēsāka kā trešajos treniņbraucienos. Tā rezultātā riepu atstātā gumija uz trases ievērojami uzlaboja saķeri, ļaujot formulām uzrādīt arvien ātrākus apļu laikus. Drošībā nebija neviens, līdz ar to pat vadošo komandu braucējiem pirmajā kvalifikācijā nācās trasē doties atkārtoti, tiesa gan, vairums līderu izmantoja tās pašas riepas, kuras tika uzmontētas sesijas sākumā.

Ātrāko apli šoreiz sasniedza Serhio Peress, bet otrais palika Valteri Botass, kura mašīnai pirms kvalifikācijas tika mainīts dzinējs. Pēdējā minūtē jaudas agregāts sāka niķoties. Botass devās boksos, taču līdz “Mercedes” mehāniķiem netika, apstājoties boksu celiņa ieejā.

Tikmēr otrs “Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons izspruka no bargiem sodiem. Par dzelteno karogu neievērošanu tiesneši sodu nepiesprieda, bet Ņikitas Mazepina bloķēšana rezultējās ar otro brīdinājumu šosezon (sods seko pēc trešā), bet komanda komunikācijas problēmu dēļ saņēma 25 tūkstošu EUR sodu.

Pagājušā posma galvenā zvaigzne Fernando Alonso kā pēdējais iekļuva 15 a’trāko braucēju vidū, aiz svītras atstājot “Williams” braucēju Nikolā Latifi, kā arī abus “Aston Martin” un “Haas” pārstāvjus. Zaļi krāsotās “Aston Martin” formulas Džidas trasē nespēj atrast vajadzīgo ātrumu – Fetels un Strols bija lēni jau treniņos, bet pēdējā mēģinājumā Strola apli izbojāja sastrēgumi, kamēr citi piloti atradās iesildīšanās aplī.

Otrā kārta

Mehāniķiem izdevās savest kārtībā Valteri Botasa formulu. Visas problēmas tika novērstas un Valteri turpināja savu nepilnu piecu sezonu ilgo sēriju katrā kvalifikācijā kopš pievienošanās “Mercedes” iekļūstot trešajā kārtā.

Sesijas pašā izskaņā Botass nesadalīja trasi ar savu tautieti Kimi Raikonenu. Abi somi piedzīvoja kontaktu, tomēr bez tālejošām sekām. Kimi gan nespēja iekļūt noslēdzošajā kārtā, Saūda Arābijas Grand Prix kvalifikāciju noslēdzot 12. vietā starp Rikjardo un Alonso. 14. vietā palika “Williams” braucējs Džordžs Rasels, bet Karlosam Saincam neizdevās zurādīt konkurētspējīgu apli.

Savā pirmajā mēģinājumā “Ferrari” braucējs izslīdēja no trases. Viņa aizmugurējais antispārns aizķēra barjeru. Spānis bija spiests doties pie saviem mehāniķiem, kuri centās to savest kārtībā, tomēr aerodinamiskais piespiedējspēks bija cietis un arī pēdējā mēģinājumā Saincs nespēja noturēties trases robežās, par mata tiesu izvairoties no avārijas.

No 10 ātrākajiem braucējiem tikai Lando Noriss izmantoja mīkstā sastāva riepas, kamēr konkurenti pieturējās pie “Pirelli” vidējā sastāva. Papildus jau ierasti vadošajiem braucējiem šoreiz desmitniekā iekļuva arī debitants Juki Cunoda, Ungārijas posma uzvarētājs Estebans Okons, kā arī Antonio Džiovinaci, kuram vieta F1 nākamsezon nav atradusies. Džiovinaci mazliet aizskāra trases barjeru līkuma ārmalā, tomēr nesabojāja savu “Alfa Romeo” formulu.

Trešā kārta

Izšķirošajās 12 minūtēs abi “Mercedes” braucēji devās trasē līdzko luksoforā iedegās zaļā gaisma. Savā pirmajā mēģinājumā Hamiltons pieļāva kļūdu un izbrauca no trases. Atkārtotajā mēģinājumā viņam gan izdevās pieveikt komandas biedru Botasu, tomēr Verstapens bija vēl ātrāks.

Pēdējās minūtēs “Mercedes” braucēji saņēmās – Hamiltons nozaga Verstapenam pole position, Botass pakāpās uz otro vietu, bet Makss uzsāka varenu apli. Ātrākais pirmajā sektorā, ātrākais otrajā sektorā, piepeši “Red Bull” komandtiltiņu pārņēma dusmas… Pašā pēdējā trases pagriezienā Verstapena priekšējais ritenis sabloķējās un kopvērtējuma līderis ietriecās sienā.

Ja Verstapena mašīnai nevajadzēs mainīt pārnesumkārbu, viņš sacīkstes uzsāks no trešās pozīcijas. Līdz otrajai rindai aizcīnījās arī “Ferrari” braucējs Šarls Leklērs. Verstapena komandas biedrs Peress kvalificējās piektais, priekšā “AlphaTauri” zvaigznei Pjēram Gazlī. Labāko desmitnieku noslēdza Noriss, Cunoda, Okons un Džiovinaci.

Abū Dabī Grand Prix starts pie mākslīgā apgaismojuma paredzēts svētdien pl. 19:30 pēc Latvijas laika. Ja Hamiltons uzvarēs, bet Verstapens paliks trešais, Luiss pārņems vadību kopvērtējumā.