Nīderlandiešu medijs “Redactie Telesport” ziņo, ka Maksa Verstapena mašīnas pārnesumkārba nav cietusi Saūda Arābijas GP kvalifikācijā piedzīvotajā avārijā. Ja tā izrādīsies taisnība, Verstapens varēs startēt no trešās pozīcijas.

Sestdien notikušajā kvalifikācijā Džidas trasē savā pēdējā mēģinājumā, tiecoties pēc pole position, kopvērtējuma līderis sabloķēja priekšējo riteni un ietriecās drošības barjerā pēdējā pagriezienā. Uzreiz pēc avārijas nebija skaidrs, vai Verstapena pārnesumkārba nebūs jāmaina, kas rezultētos 5 starta pozīciju sodā.

Pacik līdz avārijai Verstapens bija ātrāks, uzrādot labāko rezultātu trases pirmajā un otrajā sektorā, sagaidāma aizraujoša spēkošanās starp abiem titula kandidātiem. Hamiltonam par labu šoreiz var nospēlēt fakts, ka viņa komandas biedrs Valteri Botass startē priekšā Verstapenam.

Vēl pēc kvalifikācijas Helmuts Marko norādīja, ka pārnesumkārba tiks mainīta, ja būs kaut mazākie indikatori, ka tā varētu būt bojāta. Lai gan starts no astotās vietas radītu triecienu Verstapena cerībām uz titulu, “Red Bull” komanda vēlas izvairīties no “Ferrari” scenārija Monako. Pirms pusgada Šarls Leklērs nodrošināja pole position, taču arī piedzīvoja avāriju. “Ferrari” nolēma nemainīt pārnesumkārbu, taču tehniskas problēmas piemeklēja koši sarkano mašīnu vēl pirms starta.

Pats Verstapens uzreiz pēc kvalifikācijas norādīja, ka “Red Bull” šai trasē ir ievērojami konkurētspējīgāki, salīdzinot ar pagājušo posmu Katarā. Ja Maksam izdosies finišēt vismaz otrajā vietā, uz sezonas pēdējo posmu Abū Dabī viņš varēs doties kā kopvērtējuma līderis.