Saūda Arābija svētdien pirmoreiz F1 vēsturē rīkoja Grand Prix sacīkstes, kuras vēl ilgi paliks fanu atmiņās, kur galvenie varoņi Luiss Hamiltons un Makss Verstapens vairākkārt nespēja sadalīt trasi. Sacensību uzvarētājam šai jautājumā ir ko teikt.

Saūda Arābija un tajā esošā Džidas trase kļuva par 31. norises vietu, kur Hamiltons izcīnījis uzvaru, taču tā nenāca viegli. “Mercedes” braucējs piedzīvoja divus kontaktus ar savu galveno sāncensi Maksu Verstapenu. Pirmais no tiem notika restartā, kamēr otrajā gadījumā komunikācijas trūkuma dēļ Hamiltons taisnē iestriecās Verstapena mašīnā, kurš strauji samazināja ātrumu, lai atdotu pozīciju pēc apdzīšanas ārpus trases. Par šo sadursmi Verstapens vēlāk saņēma sodu.

Pēc sacensībām Hamiltons bija nesaudzīgs savos izteikumos norādot, ka kopumā braucēji saprot, ka nedrīkst apdzīt konkurentus, izbraucot ārpus trases, taču šie noteikumi neattiecoties uz vienu no braucējiem (domāts – Verstapenu).

Nedomāju, ka esmu mainījis veidu, kā es braucu. Vairākkārt, tostarp arī Brazīlijā, šogad esam redzējuši incidentus, kad sacenšamies balto līniju robežās, taču noteikumi nav skaidri no tiesnešu puses. Šāda rīcība tiek atļauta un turpinās. Cik es saprotu, nedrīkstu apdzīt, izbraukt ārpus trases un paturēt savu iegūto pozīciju, taču izskatās, ka šie apdzīšanas noteikumi neattiecas uz vienu no braucējiem,” uzsver Luiss Hamiltons.

Uzreiz pēc otrā kontakta Hamiltons radio saziņā ar komandu nolamāja Verstapenu, nosaucot viņu par sasodīti traku puisi. Pārsteidzošā kārtā abas mašīnas neguva tik nopietnus bojājumus, lai vajadzētu doties pie mehāniķiem vai izstāties no sacīkstēm.

Šī nav pirmā reize, kad man ir jāizvairās no sadursmes. Tai mirklī tieši tā arī domāju. Dažkārt mirkļa azartā sanāk pateikt viskautko, taču tā es jutos un savu viedokli neesmu mainījis.”