1997. gada F1 pasaules čempions Žaks Vilnēvs izteicies, ka Lūisam Hamiltonam ir jāmēģina tikt pāri sarūgtinājumam par pērn piedzīvoto zaudējumu un turpmāk jārīkojas agresīvāk, lai “atriebtos” Maksam Verstapenam un izcīnītu astoto titulu.

Arī Vilnēvs savulaik par čempionu kļuva skandalozās sacensībās. Toreiz finālposmā Heresā viņa mašīnai virsū uztriecās otrs titula pretendents Mihaels Šūmahers, par ko “Ferrari” pilots tika diskvalificēts no braucēju kopvērtējuma, bet “Williams” komandu pārstāvošais Vilnēvs kronēts par čempionu.

Komentējot pagājušās sezonas beigu notikumus, Vilnēvs sacīja: “Tas viss jebkurā gadījumā nācis čempionātam par labu, jo Hamiltonam tagad ir jāatspēlējas, lai izcīnītu savu astoto titulu un jābūt agresīvākam. Tas, kas notika pēdējā posmā, bija strīdīgi, bet tā ir vienmēr, kad izšķirošā cīņa notiek sezonas pēdējās sacīkstēs.”

Kopš Abū Dabī piedzīvotā zaudējuma Hamiltons ir burtiski izgaisis no sabiedrības acīm un klusē arī sociālajos tīklos, kas licis uzvirmot baumām par britu autosportista nolūkiem beigt F1 karjeru. Iespējams, viņš lēmumu grib pieņemt tikai pēc tam, kad FIA pabeigs izmeklēt aizvadītās sezonas pēdējā posmā notikušo, taču šobrīd zināms, ka verdikts tiks sniegts vien pāris dienas pirms jaunās sezonas atklāšanas posma.

“Kas zina,” jautāts, vai Hamiltons turpinās F1 karjeru, saka Vilnēvs. “Neviens negaidīja, ka Niko Rosbergs varētu aiziet, bet tad vienā rītā viņš pamodās un paziņoja visiem, ka viņu vairs nesaista autosports. Neizskatās, ka tā varētu būt arī Lūisa gadījumā, bet, kurš gan zina? Nekad nevar zināt, kas notiek cilvēku galvās, jo sezona ir ļoti gara, tu tici un varbūt pat zini, kā tai jāizvēršas, bet tad viss neizdodas tā, kā biji gaidījis, un jūti, ka tev kaut kas ir atņemts. Tomēr ir jāiet uz priekšu.”

Tikmēr kanādietis uzskata, ka titulu izcīnīja tas, kurš to bija pelnījis: “Runājot par reakciju uz notikušo, viss atkarīgs no tā, par kuru pilotu tu fano. Bija aizraujoši, kā visa pagājusī sezona tika aizvadīta, un Makss bija pelnījis šo titulu.”

Pats Vilnēvs 50 gadu vecumā nolēmis vēlreiz mēģināt kvalificēties leģendārajām “Daytona 500” sacensībām, kas norisināsies 20. februārī. Jau šobrīd viņš aizvada testus jaunizveidotās “Team Hezeberg” vienības sastāvā un, iespējams, šogad varētu iziet uz starta vairākos NASCAR “Cup Series” posmos. Iepriekšējos gados viņš aktīvi piedalījies Eiropā bāzētajā NASCAR “Whelen Euro Series” čempionātā, kur pērn arī guva vienu uzvaru.