Bijušais F1 braucējs Daņila Kvjats šogad nevarēs piedalīties FIA pasaules izturības sacīkšu čempionātā (WEC), iespītējoties pret FIA noteiktajām prasībām.

Kamēr motorsporta pasaule pievērsa uzmanību Ņikitas Mazepina sāgai, otrajā plānā palika pārējie krievu autosportisti, kuru dalība dažāda līmeņa čempionātos palika zem jautājuma zīmes pēc FIA noteiktajām sankcijām Krievijas un Baltkrievijas braucējiem. Viens no viņiem ir Daņila Kvjats, kurš šogad bija plānojis debitēt WEC un aizvadīt savu pirmo Lemānas 24 stundu sacīksti.

Kvjats pievienojās vienai no vadošajām LMP2 klases komandām “G-Drive”, kas līdz šim startēja zem Krievijas karoga. Finansiālo pusi komandai nosedza Krievijas gāzes ražošanas gigants “Gazprom”. FIA sankciju rezultātā Krieviju pārstāvošām komandām ir liegts piedalīties čempionātā.

Atšķirībā no virknes citu sporta veidu, sankcijas nav tik smagas, lai aizliegtu Krievijas braucējiem startēt. Viss, kas viņiem jāizdara, ir jāparaksta ‘neitralitātes un miera apņemšanās’ līgums, kas aizliedz Krievijas karoga un simbolikas attēlošanu uz mašīnas, braucēju kombinezona un sociālajos tīklos, kā arī liedz izrādīt jebkāda veida atbalstu Krievijas Federācijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Šis līgums bija jāparaksta līdz 4. marta vakaram. Kļuvis zināms, ka Daņila Kvjats, tāpat kā viņa WEC pārstāvētās komandas “G-Drive” vadītājs Romans Rusinovs, nav parakstījuši šo līgumu, netieši izrādot atbalstu Putina agresīvajam uzbrukumam Ukrainā. Rusinovs jau publiski izteicies, ka uzskata šo par diskrimināciju pret Krievijas braucējiem no FIA puses. Kvjats šo ierakstu sociālajos tīklos atzīmējis ar ‘patīk’ pogu.

Lēmums neparakstīt FIA sagatavoto līgumu liedz Kvjatam un Rusinovam piedalīties arī citos FIA pārraudzībā esošos čempionātos.