“Haas” F1 komandas sastāvā gaidāmajos šīs nedēļas testos startēs Miks Šūmahers un testu pilots Pietro Fitipaldi, taču vienība varētu nebūt gatava sākt testus laikā.

Komandas īpašnieks Džīns Hāss pirms Bahreinas testiem apliecināja, ka Pietro Fitipaldi būs komandas sastāvā un pildīs savus testu pilota pienākumus pēc tam, kad amerikāņu komanda lauza līgumu ar krievu pilotu Ņikitu Mazepinu.

Tomēr pagaidām nav skaidrs, kurš pilots varētu kļūt par Mika Šūmahera komandas biedru 2022.gada sezonas laikā. Jāpiebilst, ka sezona sāksies jau nākamās nedēļas nogalē tur pat Bahreinā.

Pietro Fitipaldi savulaik jau ir aizvadījis divus Grand prix posmus “Haas” vienībā, kad 2020.gadā aizvietoja Romēnu Grožānu pēc viņa briesmīgās avārijas Bahreinas Grand prix izcīņā.

“Mēs esam sarunu procesā,” paziņoja Džīns Hāss. “Mēs izskatām vairākus kandidātus, jo mums ir jāredz, kurš ir pieejams un kādi ir nosacījumi.”

Problēma ar lidmašīnu

Nav izslēgts, ka Bahreinas testi “Haas” komandai nesāksies kā plānots, jo radušās problēmas ar kravu, kas tiek sūtīta no Lielbritānijas bāzes.

Ja pārējo komandu kravas Bahreinā ieradās pirmdien, tad dēļ problēmām ar kravas lidmašīnu, “Haas” aprīkojums un rezerves daļas ieradīsies tikai otrdien, kamēr ceturtdien no rīta jau sākas testi. Minētā lidmašīna tehnisku problēmu dēļ bija spiesta nolaisties Stambulas lidostā un komandai nācās izplānot citu transporta ceļu.

Vācu prese ziņo, ka komandas boss Ginters Šteinerts esot paziņojis, ka šīs problēmas varētu likt norakstīt pirmo testu dienu Bahreinā, tomēr komanda vēl cer rast kādu operatīvu risinājumu, lai mazinātu laika zaudējumu testos.

Ļoti iespējams, ka ar pārējo komandu piekrišanu, “Haas” varētu atļaut testēties vienu dienu ilgāk – svētdien, ja amerikāņu komanda nespēs izbraukt trasē pirmajā dienā.