Septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons jeb pilnā vārdā Sers Luiss Karls Deividsons Hamiltons plāno pavisam drīz oficiāli izmantot arī savas mātes uzvārdu.

Viņa jaunais uzvārds būs Hamiltons Larbalestjērs. “Tas manai ģimenei nozīmētu ļoti daudz. Esmu ļoti lepns par savas dzimtas uzvārdu Hamiltons. Daudzi nemaz nezin, ka manas mammas uzvārds ir Larbalestjēra, tādēļ vēlos to iekļāut arī savā vārdā, jo līdz galam neizprotu, kādēļ sievietēm precoties būtu jāzaudē savs uzvārds.Mēs ar mammu vēlamies, lai šis uzvārds dzīvotu arī turpmāk līdzās Hamiltonam,” savu lēmumu komentē Luiss.

“Mercedes” braucēja māte Karmena Larbalestjēra izšķīrās no Entonija Hamiltona, kad Luiss vēl bija mazs bērns. Sākotnēji tieši tēvs Entonijs tika uzskatīts par karjeras galveno virzītāju kartinga un junioru čempionātos. Entonijs Hamiltons darbojās arī dēla menedžēšanā, taču arī Karmena vairākkārt devusies uz sacīkstēm klātienē, atbalstot dēlu karjeras līkločos.

Šī nebūtu pirmā reize, kad sacīkšu braucējs nolemj karjeras laikā mainīt savu uzvārdu. Hamiltons par savu elku vienmēr uzskatījis brazīlieti, kurš junioru čempionātos bija pazīstams kā Airtons da Silva, tomēr nonākot augstākā līmenī viņš izvēlējās startēt zem mātes uzvārda Senna. Tikmēr Airtona māsas dēls Bruno nolēma godināt savu onkuli, neraugoties uz tēva uzvārdu Lalli, viņš arī pasaulei kļuva pazīstams kā Bruno Senna. Tikmēr Miks Šūmahers, izvairoties no liekas uzmanības, kartingā startēja ar mātes uzvārdu Bešs.

Kamēr maiņa vēl nav notikusi oficiāli, rezultātu tabulās Hamiltona uzvārds paliks nemainīgs. Pases datiem gan ne vienmēr ir izšķirošā nozīme. Tā, piemēram, daudzi F1 līdzjutēji nemaz nezin, ka Hamiltons 2007. gadā startēja vienā komandā ar puisi, kura pilnais vārds un uzvārds ir Fernando Alonso Diazs. Tikmēr “Aston Martin” patiesībā nonākusi Lorensa Struloviča īpašumā. Tāpat kā dēls Lenss Strulovičs, viņš nolēmis ‘amerikanizēt’ savu uzvārdu, kļūstot par Strolu.