“Ferrari” pilots Šarls Leklērs atzinis, ka tik nevainojama gatavošanās jaunajai “Formula 1” sezonai viņam līdzšinējā karjerā vēl nav bijusi. Karloss Saincs tikmēr pasmējies par “Mercedes” komandas centieniem apgalvot, ka tā nepieskaita sevi favorītiem.

Visu sešu testu dienu garumā “Ferrari” spēja sasniegt vienus no labākajiem rezultātiem, ar būtiskām tehniskām problēmām nesaskārās, tāpat arī mašīnas “peldēšanas” problēma nomocīja samērā maz.

Leklērs, kurš karjeru savulaik uzsāka “Sauber” vienībā, atzīst, ka līdzšinējo sezonu laikā gatavošanās nekad nav noritējusi tik gludi.

“Šogad gatavošanās jaunajai sezonai pavisam noteikti bijusi nevainojamāka nekā visās citās sezonās, kas man bijušas,” saka sportists. “Nebija lielu tehnisku problēmu, lai gan tik jaunā projektā vienmēr šķiet, ka priekšā būs kādi šķēršļi. “Peldēšana” vēl ir problēma pie noteiktiem apstākļiem, bet citādi viss noritēja gludi, un mēs spējām progresēt.”

“Ferrari” vienība jaunās mašīnas konstruēšanu uzsāka ātrāk par “Mercedes” un “Red Bull” vienībām. Leklērs prāto, ka pagaidām vēl nevar zināt, ko sagaidīt no iepriekšējās sezonas abām spēcīgākajām komandām.

“Vēl pēdējā testu dienā “Red Bull” ieradās ar jaunu uzlabojumu paketi, bet “Mercedes” šajos testos startēja ar pilnīgi jaunu mašīnu, un viņi neparādīja savu patieso potenciālu,” saka Monako pārstāvošais “Ferrari” pilots. “Ir ļoti, ļoti grūti pateikt, cik liela rezerve viņiem vēl ir. Mēs zinām, kāda ir mums, bet mums nav ne jausmas, cik ļoti to slēpj viņi. Tāpēc jāsaglabā piesardzība. Ir jauki būt starp ātrākajiem testos, bet šobrīd tas neko nenozīmē. Man nav pat nojausmas, kur mēs esam, bet šīs noteikti bija sešas gludas testu dienas.”

Abi “Mercedes” piloti Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons tikmēr pauduši viedokli, ka viņu komanda pagaidām nav gatava cīnīties par uzvarām, jo mašīna vēl nav pietiekami ātra. Leklēra komandas biedrs Karloss Saincs nebūt nav pārsteigts par šādiem izteikumiem.

“Tipiska “Mercedes” rīcība un tipiski Džordža izteikumi – sacelt ažiotāžu par citiem, bet pēc tam ierasties uz pirmajām sacīkstēm un sakaut visus konkurentus,” saka Saincs. “Ja tas būtu pirmo reizi, kad viņi ir šādi darījuši, tad es varbūt viņiem noticētu, bet viņi tā rīkojas jau piecus vai sešus gadus.”