Par spīti tam, ka Serhio Peress pirmo reizi karjerā sestdien Saūda Arābijā uzvarēja kvalifikācijā, viņš atzina, ka “Red Bull” komanda nav izmantojusi savu pilno potenciālu. Abas mašīnas bijušas noregulētas tā, lai tās būtu labāk pielāgotas sacīkšu režīmam.

Peress pirmo pole position karjerā guvis savās 216. sacīkstēs, kas ir jauns rekords. Iepriekš tas piederēja Markam Vēberam, kurš pirmo reizi kvalifikācijā bija uzvarējis savās 131. sacīkstēs.

“Tas man prasīja kādu laiku, bet, kas par apli – tas bija neticami labs aplis,” sacīja Peress. “Es varu nobraukt 1000 apļus, bet diez vai man kāds no tiem izdotos labāks. Neticami.”

32 gadus vecais meksikānis pārspēja abus “Ferrari” pilotus, uzveicot tuvāko sekotāju Šarlu Leklēru par 0.025 sekundēm.

“Zinot “Ferrari” ātrumu, mēs ne uz ko daudz kvalifikācijā necerējām,” atzina Peress. “Koncentrējāmies uz sacīkstēm, jo galvenās cerības bija pārspēt viņus svētdien.”

Leklērs tikmēr atzina, ka arī nobraucis labu apli: “Mans veiktas aplis, godīgi sakot, šķita labs, esmu ar to ļoti apmierināts. Kvalifikācijā galvenais bija noturēties trasē un nepieļaut nekādas kļūdas, jo tās te var maksāt ārkārtīgi dārgi. Pēdējā aplī gāju uz uzvaru un, vairāk vai mazāk, izdarīju visu. Varbūt šur un tur vēl nedaudz varēju iegūt, bet nebiju gaidījis, ka Čeko izdosies tiks labs aplis, tāpēc gribu apsveikt viņu ar to. Svētdien ir jauna diena un cerams, ka mums padosies labs starts.”

Trešo vietu ieņēma Karloss Sainss, bet Peresa komandas biedrs Makss Verstapens izšķirošajos apļos neizskatījās īsti gatavs cīnīties par uzvaru.

“Pirmās divas kvalifikācijas kārtas bija ļoti labas,” atzina Verstapens. “Pat pirmais aplis pēc sarkanajiem karogiem, kad izbraucu trasē ar lietotām riepām, izskatījās tīri labs. Ar komfortu sagaidīju trešo kārtu, bet tad uzmontējām jaunas riepas un pazuda saķere. Šķita, ka braucu ar pavisam citām riepām. Katrā līkumā zaudēju 0.1 vai 0.2 sekundes, lai gan visu darīju tāpat kā iepriekš. Īsti nesaprotu, kas nogāja greizi. Tas viss ir savādi, bet tas nav pasaules gals, jo Čeko ir pirmajā starta vietā, kas nozīmē, ka mašīnai ir potenciāls. Man prieks par viņu, viņš to ir pelnījis. Redzēsim, kā ies sacīkstēs, bet domāju, ka mums ir cerības. Arī maksimālais ātrums mums ir labs. Cerams, ka sacīkstēs to varēsim izmantot.”