Itāļu izdevums “La Gazzetta dello Sport” nācis klajā ar informāciju, ka pieci piloti izteikuši vēlēšanos boikotēt šodienas sacensības Saūda Arābijā. Tie bijuši Lūiss Hamiltons, Džordžs Rasels, Fernando Alonso, Pjērs Gaslī un Lānss Strols.

Vai tika apsvērts boikots?

“Domāju, ka vārds “boikots” nebūs pareizais apzīmējums, jo mēs šeit neiedalām sevi divās kategorijās,” situāciju komentē F1 čempionāta izpilddirektors Stefano Domenikali. “Šeit čempionātā mēs visi esam kā viena ģimene.”

Jautāts tieši, vai viņš mēģināja noorganizēt pilotu boikotu, septiņkārtējais F1 čempions Hamiltons nebija runīgs: “Es neesmu šeit, lai to komentētu. Mēs visi strādājam kopā kā viena grupa. Mēs apspriedām visu un pieņēmām lēmumu.”

Jau iepriekš tika vēstīts, ka pēc Jemenas hutiešu nemiernieku īstenotā raķešu un dronu uzbrukuma netālu no trases esošajai naftas rūpnīcai, pilotiem dotas norādes daudz nerunāt par situāciju Saūda Arābijā. Piektdienas naktī piloti, komandu vadītāji, kā arī čempionāta un FIA pārstāvji daudzas stundas pavadīja diskutējot, beigās tomēr pieņēma lēmumu sacensības neatcelt.

“Gultā es biju tikai četros no rīta,” sacīja “Mercedes” pilots Džordžs Rasels. “Es pat nevarēju sagatavoties sestdien plānotajam darbam ar inženieriem.”

Tikmēr “Ferrari” braucējs Šarls Leklērs piebilst: “Pirms kvalifikācijas man nepieciešams 11 stundu miegs, un es nebiju pat tuvu tam.”

Riskantāk būtu bijis posmu atcelt?

Aizkulisēs parādījušās runas, ka no sacensību rīkotājiem, kam ir tieša saistība ar Saūda Arābijas valdību, pat saņemti draudi, kas tiktu īstenoti, ka sacīkstes tomēr atceltu. Faktiski situācija esot izveidota tāda, ka sacīkšu atcelšana radītu lielākas problēmas nekā riskēšana tās aizvadīt, neskatoties uz visiem apstākļiem, ziņo dažādi mediji.

Šveices laikraksta “Blick” pieredzējušais F1 žurnālists Rožērs Benuā raksta skarbi: “Vai bija draudi, ka viņi varētu aizliegt atstāt valsti vai arī konfiscēt mašīnas? Komandu vadītāji šo stāstu nevēlējās komentēt vai apstiprināt, bet vairs nav nekādu šaubu, ka “Formula 1″ ir kļuvusi par naudaskāru uzņēmumu.”

Nākotnē F1 čempionāts Saūda Arābijā neatgriezīsies?

Saūda Arābija par iespēju rīkot F1 posmu ik gadu maksā 55 miljonus USD, kas ir pati augstākā summa, lai gan tikpat maksā arī tādas valstis kā Katara un Azerbaidžāna.

Vairāki sportisti neslēpj, ka Saūda Arābijas “Grand Prix” nākotne tiks apspriesta pēc atgriešanās Eiropā. Tas arī nozīmē, ka šī posma norise nākamajos gados nav droša.

“Valsts pārstāvji deva savu skatījumu, un apsolīja, ka drošākais variants ir aizvadīt sacensības,” intervijā “Viaplay” teica Valteri Botass. “Nākotnē mums ir jādomā, uz kādām vietām doties. Ne visur ir stabila situācija. Bet es arī neesmu politiķis. Ja man tiek teikts braukt sacīkstēs, es braucu.”