Šobrīd F1 aizkulisēs klīst runas, ka Nikolā Latifi dienas “Williams” komandā ir skaitītas un jau nākamajā sezonā viņa vietā varētu startēt Oskars Pjastri.

Latifi pieļauj pārāk daudz kļūdas

Kanādiešu autosportists Nikolā Latifi šobrīd aizvada jau trešo sezonu F1 čempionātā, tomēr ar savu veikumu viņš līdz šim nav izcēlies. “Williams” vienība šajā laikā gan nav spējusi piedāvāt konkurētspējīgu mašīnu, taču arī uz komandas biedru viņš neizskatās pārāk labi. Ja ātruma ziņā šī starpība vēl nebūtu tik milzīga, Latifi bieži pieļauj rupjas kļūdas, arī šogad jau bijušas vairākas avārijas.

“Alpine” grib redzēt Pjastri uz starta

“Alpine” komanda šobrīd sākusi cītīgi strādāt pie savā paspārnē esošā jaunā talanta Oskara Pjastri apmācīšanas debijai F1 čempionātā. Cik zināms, tā vēlas, lai austrālietis, kurš pērn debijas sezonā kļuva par F2 čempionu, nākamgad tiktu pie līguma ar kādu no komandām, kas varētu viņam dot iespēju iekrāt F1 pieredzi. Savukārt tālākā nākotnē Pjastri varētu aizvietot Estebanu Okonu vai, visticamāk, veterānu Fernando Alonso, kurš aizvada savas pēdējās sezonas. Aizkulisēs baumo, ka “Williams” vadība gatava piekrist šādai sadarbībai ar “Alpine”.

Latifi piedzīvo psiholoģisko pagrimumu

Pat “Williams” boss Josts Kapito atzīst, ka Latifi šobrīd piedzīvo psiholoģisku pagrimuma laiku.

“Protams, jo šī taču ir arī psiholoģiskā spēle, vai ne? Esmu drošs, ka, ja viņš ir pareizajā situācijā, viņa spēkos ir pabraukt ļoti ātri un parādīt tādus pašus apļa laikus, kādus spēj sasniegt Albons. Šogad gan mašīnas ir mazliet grūtāk braucams, un viņam jātiek galā vēl arī ar to,” stāsta Kapito.

Lielā mērā sākums tam bijuši notikumi pērn pēdējā posmā Abū Dabī, kad pēc Latifi avārijas trasē devās drošības auto un varēja izvērsties notikumi, kuru rezultātā Maksam Verstapenam cīņā par titulu izdevās uzveikt Luisu Hamiltonu. Latifi saņēma ne vien nopēlumus sociālajos tīklos, bet pat nāves draudus.

“Komentāri un draudi sociālajos tīklos bija tas, kas, manuprāt, viņu ietekmēja visvairāk,” atklāj Kapito. “Mēs cenšamies pacelt viņa morāli, strādājam ar viņu, un pamazām viņam šajā ziņā sāk iet labāk.”

Nauda un talants

Lai gan Nikolā Latifi tēvs Maikls ir ļoti turīgs uzņēmējs, nav tā, ka F1 sacensībās šis sportists būtu ienācis tikai pateicoties naudai. 2019. gadā viņam izdevās ieņemt otro vietu “Formula 2” kopvērtējumā, piekāpjoties tikai Nikam de Vrīsam. No tagadējiem F1 pilotiem togad tur startēja Guanju Žou, kurš bija septītais, un Miks Šūmahers, kurš ierindojās tikai 12. vietā. Pērn Latifi arī izdevās izcīnīt pirmos septiņus punktus F1 čempionātā – Ungārijā viņš finišēja septītais, bet Beļģijā tika pie devītās vietas.