“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners atzīst, ka Makss Verstapens Maiami posmā bija tuvu pirmās pozīcijas zaudēšanai. Holandiešu pilotam esot paveicies, jo “Ferrari” vienība neizmantoja brīdi pitstopiem, kad trasē devās drošības mašīna.

Makss Verstapens bija jau vairāk par septiņām sekundēm priekšā Šarlam Leklēram, kad notikuša negadījuma dēļ vispirms tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods, bet pēc tam trasē jau devās īstā drošības mašīna. Verstapens tobrīd jau bija pabraucis garām boksu celiņa ieejai, kamēr Leklēram un Karlosam Sainsam bija iespēja doties pēc jaunām riepām, taču viņi to neizmantoja.

“Mums paveicās,” intervijā “Sky Sports” atzina Horners. “Makss pabrauca garām boksiem, kad bija virtuālā drošības mašīna. Un tad notika mūsu lielākais murgs – trasē tika izsaukta drošības mašīna, kas deva Leklēram un Sainsam brīvu pitstopu. Laimīgā kārtā neviens no viņiem to neizmantoja, līdz ar to mēs turpinājām visi braukt ar vienu stratēģiju. Pretējā gadījumā viņiem būtu būtisks pārsvars. Viņi būtu varējuši nezaudēt laiku un tikt pie jaunām mīkstajām riepām. Tā ir nepatīkama lieta, jo nekad nevari zināt, kad virtuālais drošības mašīnas periods kļūs par reālu, un tas vienmēr ir risks, ja esi vadībā.”

Verstapens atzīst, ka, ja šādos momentos trasē dodas drošības auto, ir viegli zaudēt uzvaru, taču sportists atceras, ka vairākkārt pats tādā veidā guvis labumu.

“Nebiju pārāk priecīgs, kad trasē devās drošības mašīna, bet šādas lietas reizēm notiek,” viņš saka. “Pagātnē dažās sacīkstēs man pašam tas ir palīdzējis, tādēļ nedrīkstu sūdzēties. Restartā mēs turpinājām cīņu par uzvaru. Sākumā man bija problēmas ar aukstām riepām, trūka saķeres, bet, tiklīdz tās atkal uzsila, varēju mazliet attālināties.”

Tikmēr “Ferrari” boss Matija Binoto skaidro, ka viņa piloti boksos netika iesaukti, jo bija palikušas tikai cietā sastāva riepas, kas uzsiltu pārāk lēni.

“Mēs uzskatījām, ka lietotās riepas, uzsilšanas ziņā, būtu labākas par jaunām,” saka Binoto. “Ar jaunām cietajām riepām, kas vienīgās garāžā vēl bija pieejamas, mēs piedzīvotu lielākas problēmas ar uzsilšanu. Tāpēc vienkārši izlēmām palikt trasē, jo uzskatījām, ka tas mums dos labāko iespēju. Cerējām ātri uzsildīt šīs pašas riepas un pirmajos apļos pēc sacensību atsākšanās mēģināt tikt priekšā.”