Valteri Botass Azerbaidžānas F1 posmā ierindojās 11. vietā un punktus neizcīnīja. Ņemot vērā, ka citkārt “Alfa Romeo” komandas līderis cīnās par augstākām vietām, radās jautājums, kāpēc Baku trasē somu pilots bija tik lēns. Izrādās, arī pašam sportistam uz to skaidras atbildes nav.

Botass šogad bija finišējis punktos visās sacīkstēs, kurās sasniedzis finišu. Tomēr Azerbaidžānā viņš nebrauca “Top 10” cienīgā ātrumā, beigās finišējot soli aiz punktiem.

Jautāts par to, kāpēc šajā posmā bija vērojams tāds regress ātruma ziņā, Botass sacīja: “Es pats to vēlētos uzzināt. Bija sajūta, ka kaut kas ir fundamentāli nepareizi, jo no prognozētajiem apļu laikiem un tempa atpaliku ļoti daudz. Sacensību beigās pat “Williams” komanda bija ātrāka, bet mūsu mašīnai nevajadzētu būt tik lēnai.”

Botass skaidro, ka uz sestdienu viņa mašīnai veikti uzlabojumi, kas sevi neattaisnoja.

“Kopš tā brīža mašīna sāka uzvesties savādi,” stāsta Botass. “Jutu, ka aizmugurējā daļa trasē it kā neturētos pietiekami labi, kas ir savādi, jo detaļām, ko nomainījām, vajadzēja dot tieši pretēju efektu.”

Komandas otrs braucējs Gvanju Žou izstājās hidraulikas problēmu dēļ, taču pirms tam demonstrēja labāku ātrumu nekā Botass. Kvalifikācijā ķīnietis pirmo reizi šosezon ierindojās augstāk.

“Man nebija izredžu panākt viņa apļu laikus,” skaidro Botass. “Viņš bija citā līmenī, šķita, ka kādu sekundi ātrāks, un tas ir savādi.”

Žou piedzīvoja izstāšanos jau trešo reizi pēdējo četru posmu laikā un atzina: “Tas bija diezgan negaidīti un īsti nespēju noticēt, jo šogad tā ir noticis jau pārāk daudz reižu. Komandai ir jāatrisina šīs tehniskās problēmas. Tas tagad ir galvenais mērķis, prioritāte. Pēdējās trīs reizes man ir bijušas iespējas sacensties par punktiem, tāpēc pats svarīgākais ir nodrošināt, lai vispār varam finišēt.”

Botass kopvērtējumā ar 40 punktiem pašlaik ierindojas astotajā vietā, bet Žou savā debijas sezonā vienīgo punktu guva tikai pirmajā posmā un ir astoņpadsmitais. Komandu vērtējumā “Alfa Romeo” ieņem sesto pozīciju un priekšā esošajai “Alpine” nometnei zaudē sešus punktus.