Makss Verstapens Kanādas “Grand Prix” noslēguma fāzi aizvadījis bez iespējas sazināties ar komandu, jo bija atgadījusies tehniska kļūme ar radio sakariem. Karloss Saincs atzina, ka atdevis visus spēkus, lai apdzītu Verstapenu, taču ar to nepietika. Tikmēr Luiss Hamiltons ir sajūsmā par izcīnīto trešo vietu.

Verstapena un Sainca starpā izšķirošā cīņa par uzvaru noritēja pēdējos 16 apļos, kad drošības mašīna devās boksos. Lai gan Verstapens noturējās priekšā, visu šo laiku Saincs viņam cieši sekoja, bet ar mazliet jaunākām riepām līdz reālām apdzīšanas iespējām tomēr nenonāca.

Sacensību oficiālais video apskats >>

Komanda nedzirdēja Verstapena teikto

Tieši pirms tika izkārti zaļie karogi, Verstapenam bija pazuduši radio sakari ar komandu. “Red Bull” pilots dzirdēja, ko saka komanda, bet viņa teiktais līdz boksiem nenonāca.

“Radio vairs nedarbojās,” skaidro Vertsapens. “Man nav nojausmas, kad tieši tas notika, bet sacīkšu inženieris teica man, ka tas vairs nedarbojas. Svarīgākais, ka varēju dzirdēt viņus. Kad trasē izbrauca drošības auto, nebiju ļoti priecīgs par to, jo zināju, ka Karlosam aiz manis būs jaunākas riepas. Domāju, ka viņa temps bija ātrāks, un man nenācās viegli aizstāvēties. Pēdējos 15, 16 apļus braucu uz riska robežas un zināju, ka nedrīkstu kļūdīties. Tā bija laba cīņa. Vienmēr ir baudāmāk, ja vari spiest gāzi grīdā, nevis taupīt riepas.”

Saincs izdarījis visu, lai uzvarētu

“Ferrari” pilots Saincs neslēpa, ka izdarījis visu iespējamo, lai uzvarētu. Viņš atzina, ka ātrums bijis pat labāks nekā Verstapenam, bet ne pietiekams, lai apdzītu.

“Es braucu pilnā ātrumā,” sacīja spāņu pilots. “Bremzēšanas laikā neatstāju nevienu lieku centimetru. Pilnībā izmantoju bateriju. Izdarīju visu, lai apdzītu Maksu. Tomēr temps šoreiz nebija pietiekams, lai pietuvotos viņam un pirms nākamā līkuma varētu mēģināt apdzīt. Pozitīvā lieta, ka šajā sacīkstē bijām ātrāki visā to garumā. Vienkārši vajadzēja vēl mazliet ātruma, lai varētu apdzīt. Arī pitstopus, manuprāt, veicām īstajā brīdī. Izdarīju visu un bijām tuvu uzvarai.”

Hamiltons sajūsmā par trešo vietu

Trešajā vietā sacensību izšķirošo fāzi aizvadīja Luiss Hamiltons, taču “Mercedes” pilots īsti nespēja turēt līderu tempu. Tikai otro reizi sezonā kāpis uz pjedestāla, viņš uzskata, ka šis rezultāts ir kā cerības stars pēc daudzajām grūtajām sacīkstēm.

“Iegūt trešo vietu, tas ir satriecoši,” priecājas septiņkārtējais F1 čempions. “Šogad gan man, gan komandai bijusi ļoti grūta cīņa ar mašīnu. Tomēr mēs saglabājam modrību un mērķtiecību, nekad nepadodamies. Ar to es ļoti lepojos, un komanda mani ļoti iedvesmo. Abas vadošās komandas šobrīd ir pārāk ātras priekš mums. Es atdevu visu. Bet mēs pamazām viņiem tuvojamies. Esam paveikuši lielu darbu simulatorā un arī regulējumu jomā. Ceru, ka vēlāk spēsim iesaistīties cīņā ar šiem puišiem. Šonedēļ nebiju cerējis uz tādu rezultātu. Šis man ir otrais pjedestāls sezonā, un tas šķiet īpašs, sevišķi ņemot vērā, ka te savulaik izcīnīju savu pirmo uzvaru.”