Šarls Leklērs uzskata, ka būtu spējis izcīnīt trešo vietu Kanādas F1 posmā, ja vien pitstopā nesanāktu aizķeršanās, kas maksāja vairākas sekundes. Tāpat “Ferrari” pilots stāsta, ka neuztraucas par situāciju kopvērtējumā un ir ļoti motivēts nākamajos posmos sakaut “Red Bull” vienības braucējus.

Aizķeršanās pitstopā visu sarežģīja

Pēc dzinēja maiņas Leklēram Monreālas trasē nācās startēt no 19. pozīcijas. Sacensības viņš uzsāka ar cietajām riepām un pitstopā devās vēlu, bet pirms tam uz ilgu laiku bija iestrēdzis aiz Estebana Okona “Alpine” formulas. Aptuveni trīs sekundes tika pazaudētas mehāniķu aizķeršanās dēļ, kā rezultātā viņš trasē atgriezās tieši aiz četrām vienai aiz otras braucošām lēnākām mašīnām, kurām bija jātiek garām. Vēlāk Leklēram paveicās, kad trasē devās drošības mašīna. Pēc tam viņš nonāca tieši aiz abiem “Alpine” braucējiem, vispirms izdevās apdzīt Fernando Alonso, pēc tam arī Okonu un izcīnīt piekto vietu.

“Sacensību pirmajā daļā nebija problēmu ar saķeri,” skaidro Leklērs. “Vienkārši visiem bija DRS, un es neko vairāk nevarēju izdarīt. Sacīkšu vidusdaļā ar saķeri bija lielas problēmas, bet tikai tādēļ, ka Estebanam bija jaunas riepas. Izeja no desmitā līkuma ir tā vieta, kur riepas ir nepieciešamas, bet viņam saķere bija daudz labāka, tādēļ šajā vietā bija grūti sekot. Pēc tam atgadījās problēma pitstopā, kas visu krietni sarežģīja, jo nokļuvu aiz četrām DRS vilcieniņā braucošām mašīnām. Bija jābūt daudz agresīvākam, lai iegūtu pozīcijas. Ņemot to visu vērā, piektā vieta bija labākais, ko varēju sasniegt.”

Uzveikt “Mercedes” pilotus bija iespējams

Leklērs uzskata, ka, ja ne piedzīvotās problēmas, reāli bija iespēja pārspēt “Mercedes” pilotus, kuri finišēja viņam priekšā.

“Viss varēja mainīties, ja ne šīs dažas lietas,” saka Monako pārstāvošais sportists. “Ar otro riepu komplektu neko daudz labāk izdarīt nevarējām, vienkārši tāda bija situācija, kurā nonācām. Bet aizķeršanās pitstopā maksāja diezgan daudz.”

Leklērs nākamajā posmā grib uzvarēt

Tagad Leklērs F1 kopvērtējumā nonācis jau gandrīz divu uzvaru jeb 49 punktu attālumā no līdera Verstapena, kamēr Serhio Peress, kurš šoreiz piedzīvoja izstāšanos tehnisku problēmu dēļ, tagad ir trīs punktus priekšā. Sportists atzīst, ka ir ļoti motivēts nākamajās sacīkstēs cīnīties un uzveikt “Red Bull” pilotus.

“Es zinu, ka manai mašīnai ir ātrums, un tas mani motivē,” viņš saka. “Neesmu satraukts, bet gan ārkārtīgi motivēts beidzot aizvadīt tīru nedēļas nogali un parādīt, cik spēcīgi esam. Ceru, ka Silverstounā tas beidzot izdosies. Varam redzēt, ka arī “Red Bull” komandai ir problēmas, līdz ar to tehniskās problēmas noteiks ļoti daudz. Galvenais šādās grūtās nedēļas nogalēs ir iegūt iespējami vairāk punktus, un tieši tas man šajā reizē izdevās.”