Kamēr “Red Bull” tuvākajās nedēļās plāno dziļāk izskatīt Juri Vipa sastrādāto interneta tiešraidē, sašutumu paspējis izteikt arī igauņu pilota pārstāvētās “Hitech GP” komandas vadītājs. Tikmēr viens no bijušajiem F2 braucējiem aicinājis Vipu šī starpgadījuma dēļ nenokārt galvu un nepadoties.

Kā ziņojām iepriekš, par rasistiskas nozīmes vārda (n***a) lietošanu datorspēles tiešraides translācijas laikā, Vips tika nekavējoties izslēgts no “Red Bull Junior Team” programmas. Tas nozīmē, ka šobrīd “uz pauzes” ir arī viņa startēšana F2 čempionātā.

Vipa pārstāvētās komandas “Hitech GP” īpašnieks Olivers Oukss paudis pārsteigumu, ka noticis kaut kas šāds. Viņš atzīst, ka par to uzzinājis līdzīgi kā pārējā sabiedrība – no kompānijas “Red Bull” izplatītā paziņojuma.

Oukss nekādā veidā necenšas aizstāvēt Vipu, ne vārda nebilstot par to, ka tā varēja būt gluži vienkārši muļķīga kļūda no jaunieša puses: “Es biju šokēts un satriekts, uzzinot par šo incidentu. Juri vārdi ir aizskaroši un absolūti neatspoguļo “Hitech” iekšējās vērtības.”

Bijušais “Formula 2” pilots Huans Manuels Korrea tikmēr publiski uzrunājis Vipu, sakot: “Mēs visi pieļaujam kļūdas, bet, diemžēl, dažas no tām ir smagākas par citām. Mēs, kuri zinām, kāda veida persona Tu esi, saprotam, ka tas netika domāts tādā veidā, kā tiek pasniegts publiski. Dzīve nozīmē mācīšanos un augšanu. Pieņem to kā iespēju, ko var izmantot, un nenokar galvu!”

Par tāda paša vārda lietošanu 2020. gada aprīlī pamatīgās nepatikšanās iekūlās NASCAR pilots Kails Larsons. Arī toreiz tas notika datorspēles laikā, kas tika tiešraidē translēta “Twitch”. Vairāki sponsori nekavējoties lauza līgumus ar sportistu, un arī “Chip Ganassi Racing” komanda bija spiests rīkoties tāpat. Larsona nākotne gan izvērsās spoža, jo nākamajā sezonā viņš pievienojās “Hendrick Motorsport” komandai un kļuva par NASCAR “Sprint Cup” čempionu.

Pašlaik nevar precīzi prognozēt, kas tālāk sagaida Vipu. “Formulā 2” viņš pavadīja salīdzinoši neilgu laiku un pilnvērtīgi sevi vēl nepierādīja. Pirmos četrus posmus igaunis veica 2020. gadā DAMS sastāvā, iegūstot divus pjedestālus, bet pērn aizvadīja pirmo pilno sezonu “Hitech GP” komandā, uzvarot divās sacensībās un kopvērtējumā gūstot sesto vietu. Šogad no viņa tika gaidīta iesaistīšanās cīņā par augstākajām vietām, taču pirmajos posmos piedzīvotas daudzas neveiksmes.

Teorētiski šobrīd Vips no savas vietas ir atstādināts, ne atlaists, jo notiek iekšējā izmeklēšana. Kas būs tālāk, kļūs zināms tikai pēc šīs izmeklēšanas beigām. Jūlija mēnesī paredzēti četri F2 posmi, un neoficiāli zināms, ka lielāka skaidrība varētu būt tikai pēc tam. Tas nozīmē, ka posmos Lielbritānijā, Austrijā, Francijā un Ungārijā Vips visticamāk nestartēs.