“AlphaTauri” komanda ir kliedējusi baumas par iespējamo Pjēra Gazlī nākotni, apstiprinot, ka franču pilots turpinās startēt tās sastāvā arī nākamajā F1 sezonā.

Lai gan jau iepriekš bija zināms, ka Pjēram Gazlī ir līgumsaistības ar kompāniju “Red Bull” arī uz nākamo gadu, pēdējās nedēļās daudz spekulēts par sportista iespējamo došanos uz kādu citu komandu. Kā iespējamie varianti tika minēti “McLaren” un pat “Mercedes”, ja gadījumā Luiss Hamiltons nolemtu karjeru neturpināt. Nav noslēpums, ka Gazlī mērķēja atgriezties “Red Bull” vienībā, taču nesen tā pagarināja kontraktu ar Serhio Peresu līdz 2024. gadam. Tas nozīmē, ka šāda iespēja francūzim tuvāko gadu laikā nebūs.

“Esam priecīgi paziņot, ka Pjērs paliks kopā ar mums arī 2023. gadā,” pavēstīja “AlphaTauri” vadītājs Francs Tosts. “Viņš pavisam noteikti ietilpst labāko un konkurētspējīgāko F1 pilotu grupā, un savas spējas pierādījis vienmēr, kad braucis pie mums. Neapšaubāmi, Pjērs var spēlēt lielu lomu komandas panākumos nākamajā sezonā. Savukārt no mums būs atkarīgs, cik konkurētspējīga mašīna viņam tiks piedāvāta, lai Pjērs varētu turpināt rādīt spīdošus rezultātus.”

“Red Bull” sistēmā Gazlī bijis kopš savas debijas F1 čempionātā 2017. gadā. Sākotnēji braucis “Scuderia Toro Rosso”, 2019. gadā tika paaugstināts uz “Red Bull Racing”, taču ne reizi nekāpa uz pjedestāla un pēc nedaudz vairāk kā pussezonas tika nosūtīts atpakaļ. Tā gada posmā Brazīlijā Gazlī izcīnīja otro vietu, bet 2020. gadā, komandai mainot nosaukumu uz “Scuderia AlphaTauri”, sacensībās Moncā sensacionāli uzvarēja. Arī pērn Baku viņš iekaroja pjedestālu, sasniedzot trešo vietu. Šogad rezultāti nav tie spožākie, Azerbaidžānā gūtā piektā vieta ir pagaidām augstākais sasniegums.