Francijas GP nākotne šobrīd kļuvusi neskaidra, bet tikmēr “Formula 1” prezidents Stefano Domenikali paziņojis, ka tuvāko gadu laikā vēlmi savā pilsētā rīkot ielu sacīkstes izrādījusi Nica. Tiesa gan, jau šobrīd vietējie aktīvisti cenšas panākt, lai šī iecere netiktu īstenota.

No 1950. līdz pat 2008. gadam Francijas GP izcīņa F1 čempionātā nenotika tikai vienreiz – 1955. gadā, pēc traģiskajiem notikumiem Lemānas diennakts sacīkstēs. Posms rīkots dažādās trasēs – Reimsā, Ruānā, Klermonferānā, Dižonā, arī Lemānas īsajā versijā un Pola Rikāra vārdā nosauktajā trasē, kas atrodas Lekasteljē. No 1991. līdz 2008. gadam sacīkstes risinājās Maņikūrā, bet tad no kalendāra pazuda uz deviņiem gadiem. Pēdējās sezonās Francijas posms atkal tiek rīkots Pola Rikāra trasē, bet neoficiāli zināms, ka nākamgad tam vieta čempionātā vairs neatradīsies.

Domenikali pieļauj, ka nākotnē Francijas posms varētu notikt Franču Rivjēras kūrortpilsētā Nicā, kas vērsusies pie F1 vadības un prezentējusi savu plānu.

“Vēsturiski Francija autosportā vienmēr bijusi svarīga valsts,” intervijā medijam “L’Equipe” sacīja Domenikali. “Jūs to varētu nezināt, bet Nica cenšas īstenot brīnišķīgu projektu un vēlas sarīkot tur posmu. Tas ir lieliski, ka arī citas pilsētas šajā valstī ir ieinteresētas “Formulā 1″. Mēs šo pieteikumu rūpīgi izstudēsim.”

Tikmēr aktīvisti Nicā jau sākuši vākt parakstus, lai nepieļautu F1 sacensību rīkošanu pilsētā, vēsta franču BMFTV. Petīcijas mērķis ir panākt nodokļu maksātāju naudas neizšķiešanu šim projektam. Tāpat pretestības aizsācēji uzskata, ka F1 posma rīkošana nenāktu par labu pilsētas ekoloģijai. Savus parakstus jau uzlikuši vairāk par 1000 cilvēkiem.