Tiek ziņots, ka Japānas autoražotājs “Honda” jau šogad varētu paziņot par plānu atgriezties F1 pasaules čempionātā 2026. gadā. Pastāv pat iespēja, ka rūpnīca pārņems “AlphaTauri” vienību, raksta respektablais vācu medijs “Auto Motor und Sport”.

Šobrīd turpinās aizkulišu intrigas ap nākamajiem dzinēju tehniskajiem noteikumiem, kas stāsies spēkā pēc vairākiem gadiem. Lai gan šobrīd to apstiprināšanu ļoti gaida visi, īpaši “Porsche” un “Audi”, kas gatavojas ienākt čempionātā 2026. gadā, nospraustie termiņi aizvien tiek pagarināti.

“Auto Motor und Sport” korespondents Mihaels Šmids raksta, ka Pasaules Motoru sporta padomei (WMSC) jaunie noteikumi būtu jāapstiprina 29. jūnijā. Diezgan droši zināms, ka tas nenotiks šajā datumā. Satraukts par to ir arī F1 prezidents Stefano Domenikali.

Aizkavēšanās notiek dažādu iemeslu dēļ, un viens no tiem ir viedokļu nesaskaņas starp Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidentu Muhamedu Ben Sulajemu un ģenerālsekretāru Pīteru Baijeru. Ben Sulajems esot apsolījis “Volkswagen Group” vadībai, ka tehniskie noteikumi tiks apstiprināti jūlijā.

“Ben Sulajems un Domenikali to personīgi apstiprināja “Porsche” un “Audi” valdēm atsevišķās telefonkonferencēs, kas notika pirms Kanādas posma,” raksta Šmids.

Tāpat “Auto Motor und Sport” vēsta, ka brīdī, kad “Porsche” un “Audi” būs sniegušas oficiālos paziņojumus, pastāv iespēja, ka arī “Honda” paziņos par atgriešanos F1 čempionātā 2026. gada sezonā.

“Ja tas notiks, viņi varētu apvienoties ar “AlphaTauri” vai pat pārņemt Faencā bāzēto komandu,” ziņo medijs. “Pēc vasaras pārtraukuma mēs uzzināsim vairāk.”