“Porsche Penske Motorsport” rūpnīcas komanda Gudvudas ātruma festivāla laikā prezentējusi savu jauno Lemānas sacīkšu auto “963 LMDh”, ar ko turpmākajos gados tā piedalīsies pasaules prestižākajās izturības sacensībās.

Sākot ar 2023. gada sezonu automašīna būs redzama uz starta gan FIA pārraudzītajā izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), gan ASV trasēs notiekošajā IMSA “WeatherTech SportsCar Championship”.

Spēkrata jaudas agregāts veidots uz 4.6 litru V8 tvinturbo motora bāzes, kas izmantots hibrīda ielas mašīnā “Porsche 918”. Šobrīd ar jauno sacīkšu auto testos nobraukti jau gandrīz 8000 kilometri, un izmēģinājumi tiek turpināti. Atrādīts arī mašīnas krāsojums, kurā dominē sarkanais, baltais un melnais tonis.

Komandas sastāvā apstiprināts trīskārtējais Lemānas 24 stundu sacensību uzvarētājs Andrē Loterers, kurš jau vairākas sezonas pārstāv “Porsche” rūpnīcu “Formula E” seriālā. Paziņots arī par Kevina Estres, Maikla Kristensena, Lorēna Vanthūra, Meta Kempbela un Mateū Žamineta pievienošanos komandai. Savukārt bijušais F1 pilots Felipe Nasrs un Deins Kamerūns bija apstiprināti jau iepriekš. Šobrīd vēl nav zināms, kā šie sportisti tiks sagrupēti abās plānotajās sacīkšu programmās.

“Porsche 963 LMDh” izmēģinājuma sacensības plānotas jau šī gada novembrī WEC posmā Bahreinā, startējot ārpus ieskaites. Oficiālā debija tikmēr plānota Sebringas 24 stundu braucienā 2023. gada janvārī. Nākamgad šo mašīnu redzēsim arī Lemānas diennakts sacīkstēs, kur tā startēs prestižajā “Hypercar” ieskaitē.