“Hitech Grand Prix” komanda paziņojusi, ka turpinās sadarbību ar igauņu autosportistu Juri Vipu. Savukārt F2 čempionāta pārstāvji drīz pēc tam izplatījuši paziņojumu, kurā pauž neizpratni par šādu lēmumu.

Kā ziņots, 21 gadu vecais Vips datorspēles tiešraidē tika pieķerts izmantojot rasistiskas nozīmes vārdu, ar ko pietika, lai tiktu izslēgts no “Red Bull” junioru programmas. Vips turpmāk arī vairs neieņems F1 testpilota amatu, kamēr viņa nākotne F2 čempionātā kļuva neskaidra.

Viņa pārstāvētā komanda otrdienas vakarā negaidīti paziņoja, ka līgumu ar Vipu nelauzīs. Igaunis līdz ar to tomēr piedalīsies atlikušajos sezonas posmos.

“Hitech Grand Prix” boss Olivers Oukss atzīst, ka par Vipa nākotni tika spriests un pieņemts lēmums dot jaunajam braucējam iespēju attaisnot sevi.

“Es pieņēmu lēmumu ļaut paturēt Juri viņa vietu atlikušajā F2 sezonas daļā, bet pirms lēmuma pieņemšanas par to tika nopietni diskutēts,” sacīja Oukss. “Ļaujot pabeigt šo sezonu komandā, dodam viņam iespēju nodemonstrēt ar savām darbībām, kāds cilvēks viņš ir. Es jau iepriekš teicu, ka tāda veida valodu lietot ir pilnīgi nepieņemami, bet esmu izvēlējies dot viņam iespēju attaisnot sevi.”

F2 čempionāta pārstāvji, uzreiz pēc komandas paziņojuma, sociālajos tīklos izplatīja neizpratnes pilnu vēstījumu.

“Šodien pieņemtais “Hitech Grand Prix” lēmums ir pārsteidzošs un ne tāds, kādu būtu pieņēmuši mēs,” teikts paziņojumā. “Mēs rūpīgi uzraudzīsim situāciju ar viņiem, lai pārliecinātos, ka uz šāda veida rīcību tiek pienācīgi reaģēts.”

Šosezon F2 čempionātā Vips divreiz startējis no pole position un izcīnījis trīs pjedestālus, bet kopvērtējumā ieņem septīto vietu. Nākamās sacīkstes paredzētas jau šajā nedēļas nogalē Silverstounā.