Pēc vairākiem neveiksmīgiem posmiem Šarla Leklēra izpildījumā, skatītājiem beidzot bija iespēja vērot kārtīgu dueli starp abiem galvenajiem titula kandidātiem. Interesanti fakti no Austrijas posma netrūka, tādēļ laiks tajos ielūkoties!

#1 Šarls Leklērs pirmoreiz karjerā izcīnīja uzvaru, nestartēdams no pole position. Līdz šim visas savas četras uzvaras viņš bija guvis pēc panākuma sestdienā. Ar 15 pole position un 5 uzvarām “Ferrari” braucējam joprojām ir jāpiestrādā pie tempa svētdienās.

#2 Katrā no piecām Leklēra uzvarām otro vietu ieguva cits braucējs. 2019. gadā Beļģijā uz otrā pakāpiena kāpa Luiss Hamiltons, bet nākamajā posmā Itālijā to paveica otrs “Mercedes” braucējs Valteri Botass. Pēc diviem tukšajiem gadiem Leklērs šosezon atgriezās uz uzvaru takas. Bahreinā “Ferrari” izcīnīja dubultuzvaru ar Karlosu Saincu otrajā vietā, bet Austrālijā otrā vieta tika Serhio Peresam. Abos gadījumos Austrijas GP otrās vietas ieguvējs Makss Verstapens izstājās. Tas nozīmē, ka šī bija Leklēra pirmā uzvara šosezon, kad Verstapens sasniedz finišu.

Grafiks: FIA Formula One

#3 Aiz Leklēra un Verstapena trešajā pozīcijā finišēja Luiss Hamiltons. “Mercedes” komandas braucēji šogad izcīnījusi septiņus goda pjedestālus un visos septiņos gadījumos sasniegta trešā vieta. Hamiltons trešājā vietā karjeras laikā finišējis 35 reizes – biežāk to paveicis vienīgi Kimi Raikonens (45 reizes). Hamiltons ir rekordists finišos pirmajā un otrajā vietā.

#4 Vieta uz pjedestāla Hamiltonam tika lielā mērā pateicoties Karlosa Sainca nodegušajam dzinējam. Zīmīgi, ka Saincs izstājās arī iepriekšējā posmā, kur starta kārtību noteica sprints, Imolā. Pērn, Karloss finišēja sestais visos Grand Prix ar sprintu. Ja Saincs turpinās šo neveiksmīgo sēriju, tad gaidāma izstāšanās arī Sanpaulu GP.

Grafiks: Pirelli

#5 Estebanam Okonam Austrijas GP bija karjeras simtā Formula 1 sacīkste. To viņš atzīmēja ar uzviju, finišējot piektajā vietā, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts. Okons kļuva par 75. braucēju, kurš piedalījies 100 sacīkstēs. Viņa un Fernando Alonso gūtie punkti palīdzēja “Alpine” komandai izlīdzināt situāciju konstruktoru kausā ar “McLaren” cīņā par ceturto vietu.

#6 “McLaren” galvenajam punktu guvējam Lando Norisam šoreiz izdevās finišēt septītajā vietā. Īpatnēji, ka līdz šim Noriss allaž bija izstājies no sezonas 11. posma. Debijas sezonā 2019. gadā Hokenheimā viņu pievīla dzinējs, līdzīgas likstas sekoja arī gadu vēlāk Nirburgringā, bet pērn Ungārijā tika piedzīvota sadursme startā.

Grafiks: Pirelli

#7 Lando Noriss finišēja vienu pozīciju aiz Mika Šūmahera, kuram sestā vieta sacīkstēs bija karjeras rekords. Tikmēr septītā vieta kvalifikācijā bija otrs labākais sasniegums aiz 6. vietas Monreālā. Tiesa gan, sprinta laikā Šūmahers divas pozīcijas zaudēja. No aktīvajiem braucējiem karjeras laikā sešiniekā nekad vēl nav finišējuši vienīgi Nikolā Latifi un Guanju Žou.

#8 Pirmoreiz kopš 2018. gada “Haas” komandai izdodas divus posmus pēc kārtas finišēt punktos ar abiem braucējiem. Pateicoties 19 punktiem Lielbritānijā un Austrijā, “Haas” pēdējos divos posmos guvuši vairāk punktus kā “McLaren”, “Alfa Romeo”, “Aston Martin”, “AlphaTauri” un “Williams” kopā skaitot.

#9 Sprinta formātam ir savi piekritēji un savi kritiķi. Braucējs, kuram sprintos klājies vissmagāk ir Pjērs Gazlī. Kontakts sprinta startā lika francūzim zaudēt daudz laika, kā rezultātā viņš startēja četras pozīcijas zemāk par savu vietu kvalifikācijā. Pērn Gazlī Sanpaulu sprintā atkrita no ceturtās uz astoto vietu, bet Moncā avarēja no sestās starta pozīcijas. Sezonai sasniedzot pusi, Gazlī guvis 16 punktus – mazāk kā jebkad.

#10 Makss Verstapens ar finišu otrajā vietā panāca Marku Vēberu kā “Red Bull” lojālākais braucējs ar 129 startiem komandas sastāvā. Zīmīgi, ka abi ar “Red Bull” izcīnījuši 19 ātrākos apļus. Visos pārējos rādītājos virsroku guvis Verstapens, izņēmot veiktos apļus un kilometrus sacīkšu režīmā.

Red Bull" sastāvāVerstapensVēbers
Starti129129
Uzvaras269
Pole Position1613
Ātrākie apļi1919
Pjedestāli6841
Tituli10
Apļi vadībā1492606
Veiktie apļi67416970
Red Bull" braucēji F1StartiUzvaras
Marks Vēbers1299
Makss Verstapens12926
Sebastians Fetels11338
Daniels Rikjardo1007
Deivids Kulthards71
Serhio Peress332
Kristians Klīns28
Aleksandrs Albons26
Daņila Kvjats21
Pjērs Gazlī12
Vitantonio Liuci4
Roberts Dornboss3