Kalle Rovanpera izrauj līderpozīciju Igaunijas WRC rallija pirmajā dienā. Otrajā vietā komandas biedrs Elvins Evanss no Toyota, bet trešais māju favorīts igaunis Ots Tanaks no Hyundai.

Igaunijas WRC rallijs pasaules čempionāta statusā notiek jau trešo reizi. Mājinieku favorīts Ots Tanaks tajā uzvarēja pirms diviem gadiem, bet pērn par visu laiku jaunāko WRC uzvarētāju kļuva Kalle Rovanpera.

Rallijs ar superspeciālo ātrumposmu iesākās ceturtdien. Tajā uzvarēja viens no rallija favorītiem Kreigs Brīns, kurš pērn šeit finišēja otrajā vietā. Piektdienas rīta cilpu gan dominēja velsietis Elvins Evanss. Toyota braucējam labākais laiks visos četros rīta ātrumposmos. Tikmēr otros un trešos laikus dalīja Tanaks un Rovanpera. Rīta cilpa beidzās ar Evansa 18,7 sekunžu pārsvaru pār Rovanperu. Dienas trešajā ātrumposmā no ceļa noskrēja Brīns. Diemžēl īra vadītais Ford spēkrats notrieca stabu un bojājumi lika izstāties no ceturtās vietas. Vēlāk gan Tanakam, gan Brīnam tika piešķirti 10 sekunžu sodi par iepriekšējās dienas pārkāpumiem pārbrauciena laikā.

Ots Tanaks
Ots Tanaks māju rallijā atrodas trešajā pozīcijā

Pēc servisa parka otro cilpu ar labāko laiku jau atkal iesāka Evanss. Virs Igaunijas ceļiem debesīs savilkās lietus mākoņi un jau nākamajā ātrumposmā laikapstākļi sāka spēlēt lielu lomu. Kopvērtējuma līderim pirmā starta pozīcija spēlēja par labu un Rovanpera uzvarēja visus trīs atlikušos ātrumposmus. Pirms dienas pēdējā ātrumposma Evansam bija 10,9 sekunžu pārsvars, taču lietus pieņēmās spēkā un pārvērta ceļu dubļu vannā. Rovanpera uzvarēja ātrumposmu ar iespaidīgu 14 sekunžu pārsvaru, taču Evansu pārspēja pat par 22,6 sekundēm. Tas jauno somu izvirzīja rallija vadībā ar 11,7 sekunžu pārsvaru pār komandas biedru.

Salīdzinoši neveiksmīga diena Tjērī Noivilam, kurš nespēja atrast pārliecību pār mašīnu un atpaliek vairāk par minūti. Gasam Grīnsmitam un Oliveram Solbergam tika cauras riepas, turklāt Solbergs pēc kāda incidenta zaudēja stūres pastiprinātāju. Pjēram Luī Lubē problēmas ar logu tīrītājiem, turklāt pēdējā ātrumposmā arī uzmests kūlenis akvaplanēšanas dēļ. Igauņu favorītam Tanakam aizsvīdis stikls lika zaudēt daudz laika, turklāt sportists uz brīdi arī noskrēja no ceļa.

Rezultāti
Rezultāti