Aiovas spīdvejā notikušajā “IndyCar” sezonas 11. posmā dominējošu uzvaru guvis “Penske” vienības pilots Džozefs Ņūgārdens. Pateicoties šim panākumam, amerikānis pacēlies jau uz otro vietu kopvērtējumā un 44 punktu deficītu līdz Markusam Ēriksonam vienu sacensību laikā samazinājis līdz 15 punktiem.

Ņūgārdenam šī ir ceturtā uzvara šosezon. Startā viņš iekārtojās aiz pole position īpašnieka, komandas biedra Vila Pauvera, bet pēc dzelteno karogu perioda, ko izraisīja Džimija Džonsona saslīdēšana, 23. aplī apdzina sāncensi un pārņēma vadību. Kad 60. aplī Ņūgārdens veica pitstopu, viņam bija jau vairāk nekā sešu sekunžu pārsvars pār tuvāko sekotāju. Pauvers boksu apmeklējumu laikā atkrita aiz Patrisio O’Varda.

Kad 110. aplī avarēja Fēlikss Rozenkvists, Ņūgārdena pārsvars zuda, bet arī pēc pitstopiem viņš nosargāja vadību. Cīņā par pirmajām pozīcijām iejaucās sezonas līderis Ēriksons, kurš aizvadīja dueli arī ar Ņūgārdenu, bet vēlāk zaudēja pozīcijas. O’Vards atkal bija nonācis aiz Pauvera, taču otro pozīciju atkaroja.

Trešo reizi pitstopos līderi devās pēc Eda Karpentera avārijas, bet pēc restarta 175. aplī Ņūgārdens joprojām saglabāja vadību, vēlāk spējot attālināties. Finišā viņš iebrauca sešas sekundes priekšā “Arrow McLaren SP” pilotam O’Vardam, bet 20 sekundes zaudēja Pauvers. Ēriksons finišēja tikai astotais.

Šodien turpat Aiovā notiks arī sezonas 12. posms. Pirms tā “Chip Ganassi” pilota Ēriksona pārsvars sezonas kopvērtējumā sarucis līdz 15 punktiem.

Sacensību rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: